Категорија: Хроника

Хроника

Повредена девојка кај Градско

Горан Наумовски
Во текот на изминатиот ден, на регионалниот пат Градско – Велес, мото „кавасаки“ излетал од патот при што посериозно е повредена сопатничката, 48-годишната А.И. од...
Хроника

Голем отпад повреди работник

Горан Наумовски
Вчера, 72-годишниот Ќ.М. од Гостивар се здобил со тешки телесни повреди при истовар на земја и шут во депонија во атарот на село Горна Бањица,...
Хроника

Близу Скопје загина мотоциклист

Горан Наумовски
Вчера, во 12:45 часот на автопатот „Пријателство“ се случила тешка сообраќајна незгода во која животот го загубил 29-годишниот Б.Ѓ. од Скопје. Спорет полицискиот извештај до...
Хроника

Четиринаесетмина повредени во 24 сообраќајки

Мотоциклист загина, четири лица се тешко повредени, а 14 се здобиле со лесни телесни повреди, во 14 од вкупно 24 сообраќајки регистрирани изминатиот викенд на...
Хроника

Косовски државјанин доби притвор бидејќи превезувал мигранти

Слободен печат
Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција денеска донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, косовски државјанин...
Хроника

Кумановец избоден со остар предмет

МИА Агенција
Кумановец бил избоден со остар предмет, соопшти денеска СВР Куманово. Настанот, како што додаваат оттаму, бил пријавен дваесет минути по полноќ. Најпрво настанала расправија во...
Хроника

Патнички воз удрил во трактор

Слободен печат
Патнички воз кој сообраќал од Скопје до Кичево удрил во трактор кој бил оставен на пругата, соопшти МВР. Настанот се случил вчера напладне помеѓу стојалиштето...
Хроника

Во водите на Вардар пронајдено тело на мртов маж

МИА Агенција
Мртво тело на 77-годишен велешанец Л.С. денеска е пронајдено во реката Вардар, во близина на село Кочилари. Случајот во СВР Велес го пријавил жител на...
Хроника

Поради сообраќајка блокиран автопатот Скопје-Велес

Слободен печат
Поради сообраќајка блокиран е автопатот од Скопје кон Велес. Сообраќајката се случила на два километри после патарината Петровец, а од АМСМ информираат дека сообраќајот се...
Хроника

ХОРОР ВО КУМАНОВО: Загина полицаец, повредени уште неколку лица

МИА Агенција
Полициски службеник загина, друг кандидат за полициски службеник е тешко повреден, а повредени се уште две лица во Куманово, откако во нив удрил 40-годишниот С.Ј.,...