Категорија: Хроника

Вести Хроника

М-НАВ: Пилотот на цесната имаше дозвола за слетување на скопскиот аеродром

МИА Агенција
Малиот авион од типот цесна П210Н, кој вчера попладне се урна кај Солунска Глава при што загинаа четворица бугарски државјани, имал дозвола за слетување на...
Жена Магазин Хроника

ПОТРЕСНО СВЕДОШТВО на жртва на семејно насилство: Државата те враќа кај насилникот (ВИДЕО)

Горан Наумовски
Семејното насилство е сериозен општествен проблем и оваа констатација ја потврдуваат статистиките од повеќе владини и невладини институции во земјава. Бројките дури укажуваат дека најчеста...
Хроника

Пожар во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“ (ФОТО)

Алек Стојковски
На социјалните мрежи се шират фотографии од пожар кај кејот на реката Вардар, во близина на спортскиот центар „Борис Трајковски“. Од општина Карпош информираат дека...
Хроника

Невнимание на возачот причина поради која автомобилот утринава заврши во Охридското Езеро

МИА Агенција
Невнимание е причина за несекојдневната случка, кога автомобил утринава заврши во водите на Охридското Езеро. Увидот на полицијата за утврдување на околностите под кои возилото...
Хроника

Пронајдени остатоците од Цесната што се урна кај Солунска глава (ФОТО)

МИА Агенција
Министерството за внатрешни работи информира дека четворицата патници од авионот, што вчера полета од Охрид за Софија, а се урна во близина на Солунска глава,...
Хроника

Обвинетиот во „Таргет-Тврдина“ Тони Јакимовски заврши во болница

Обвинетиот Тони Јакимовски во случајот „Таргет-Тврдина“, откако  денеска на рочиштето се пожали на влошена здравствена состојба е примен во болница. Според образоложението, Јакимовски е згрижен...
Хроника

Му се слоши на Јакимовски, обвинет во „Таргет-Тврдина“

Горан Наумовски
Обвинетиот Тони Јакимовски во случајот „Таргет-Тврдина“ побара лекарска помош поради влошена здравствена состојба, односно покачен притисок, па судскиот совет даде пауза додека го прегледаат и...
Хроника

„Таргет- Тврдина“: Сведокот Костовски вкрстено испрашуван од обвинетиот Јакимовски

МИА Агенција
Со вкрстено испрашување на сведокот Звонко Костовски од странана обвинетиот Тони Јакимовски во Кривичен почна рочиштетоза предметот „Таргет-Тврдина“ на Специјалното јавно обвинителство. Претходно обвинетиот Јакимовски...
Хроника

Автомобил излета во Охридското Езеро

МИА Агенција
Мало невнимание на возачот и моторно возило заврши во водите на Охридското Езеро. Незгодата во која нема повредени, се случи утрово на паркиралиште на кејот...