Хроника- Page 20 of 238 - Слободен печат

Category : Хроника

Хроника

Повредена жена во сообраќајка на патот Куманово – Крива Паланка

Вчера на магистралниот пат Куманово – Крива Паланка се случила сообраќајна незгода помеѓу „опел корса“ управувана од С.И. (22) од Куманово и „шкода октавија“ управувана...
Хроника

Млад бизнисмен затаил данок од 208.300 евра

Дваесет и осумгодишниот М.И. од Скопје заработи кривична пријава од МВР за сторено кривично дело даночно затајување. Полицијата тврди дека како сопственик и управител на...
Хроника

Петмина повредени во сообраќајки во Скопје

Слободен печат
Пет лица се здобиле со полесни телесни повреди во четири од вкупно 14 сообраќајки што се случиле вчера на подрачјето на СВР Скопје. Во 10...
Хроника

Скопјанец со својот „Мерцедес“ удрил полицајка па побегнал

Слободен печат
Полициски службеници од СВР Скопје вчера го лишиле од слобода И.К.(54) од Скопје поради тоа што околу 12.00 часот со своето возило „Мерцедес“ со скопски...
Хроника

Битолчанец го лажирал своето грабнување и изнудувал пари од родителите

Слободен печат
Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција во соработка со Одделот за криминалистичка полиција, СВР Битола и СВР Скопје, а постапувајќи по наредба на...
Хроника

Девојка украла 300 илјади од старец во Свети Николе

Слободен печат
Деветнаесетгодишна девојка од светиниколското село Горубинци вчера ограбила 79 – годишен жител на Свети Николе. Портпаролот на СВР-Штип, Гордана Панајотова преку писмено соопштение вели дека...
Хроника

Отворена истражна постапка против дилери на кокаин

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар донесе Наредба за спроведување истражна постапка против две лица за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле кривично дело –...
Вести Македонија Хроника

Пијан кумановец омаловажувал полициски службеници

Слободен печат
Кумановец во алкохолизирана состојба омаловажувал полициски службеници и нападнал полицаец во станицата во Куманово, соопшти денеска СВР Куманово. -Денеска, петнаесет минути по полноќ, во полициската...
Хроника

Пожар во куќа на 52-годишен жител од Тработивиште

Слободен печат
Пожар избувна претпладнево во куќата на 52-годишниот Ѓорѓи Марков од селото Тработивиште. Екипи од Територијалната противпожарна единица од Делчево веднаш по дојавата се упатиле на...
Хроника

Повредени пет лица во судир на СЕДУМ возила во сообраќајка во Скопје

Слободен печат
Синоќа на крстосницата од булеварот „Александар Македонски“, се случила сообраќајна незгода во која учествувале дури седум возила, а пет лица се здобиле со телесни повреди....