Хроника- Page 2 of 244 - Слободен печат

Категорија: Хроника

Хроника

Поднесено обвинение против дваесетгодишник за шест кражби во Скопје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице кое се товари дека извршило продолжено кривично дело – Тешка кражба од член 236 став...
Хроника

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат
На 25.01.2020 во Прилеп од полициски службеници од Полициска станица Прилеп бил лишен од слобода Е.М.(23) од Прилеп постапувајќи по претходна пријава на Е.А.(19) од...
Хроника

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА
Неготинецот кој завчера бил приведен и задржан во полиција поради повеќе кривични дела, а по него биле распишани и потерници, вчера по наредба од Основен...
Хроника

Полицијата приведе двајца дилери во Гази Баба

Слободен печат
Во текот на вчерашниот ден, полициските службеници од СВР Скопје приведоа две лица поради сомнение за трговија со наркотични средства. На 25.01.2020 во 22,30 часот,...
Слајдер Хроника

Тетово: По расправија прободен 15 годишен малолетник

Слободен печат
На 25.01.2020 во 19,05 часот било пријавено дека во Тетово на улицата „Илинденска“ во билијард клуб 16 годишен малолетник од с.Мала Речица-Тетово, по претходна расправија,...
Хроника

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат
Во Полициската станица во Велес вчера се приведени И.Т.(20). Д.Т.(28) и М.Т.(49) од велешкото село Долно Караслари поради основано сомнение за сторено кривично дело убиство...
Хроника

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат
Седумдесетгодишна жена од Скопје пријавила дека вчера околу 10 часот во дворот од нејзината куќа на улицата „Тодор Чангов“ од непознат сторител била измамена за...
Хроника

Неготинец приведен за повеќе кривични дела

Слободен печат
Неготинец е приведен и задржан во неготинската полиција поради повеќе кривични дела. Оваа информација за МИА ја потврдија од Министерството за внатрешни работи. – Неготинецот...
Хроника

Откриени четворица мигранти во воз на Табановце

Слободен печат
Четворица мигранти од Авганистан ноќеска се откриени на граничниот премин Табановце во вагон на товарен воз кој сообраќал кон Унгарија. Министерството за внатрешни работи соопшти...
Хроника

Автомобил удри десетгодишно дете на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин“

Слободен печат
Десетгодишно дете е тешко повредено синоќа во сообраќајна незгода што се случи на булевар „Мито Хаџи Василев-Јасмин” во Скопје. МВР соопшти дека синоќа во 21.15...