Категорија: Хроника

Вести Хроника

„Фокус“ удри во велосипедист

На улицата „Страшо Пинџур“ во кавадаречкото село Ваташа, вчера околу 18.40 часот возило „форд фокус“ управувано од Л.Ѓ.(31) од Кавадарци, удрило во велосипед управуван од...
Вести Хроника

Девојка повредена во сообраќајка во Козле

Синоќа околу 23 часот во полиција е пријавено дека на крстосницата од улицата „Војвода Васил Чакаларов“ и улицата „Козле 6“ автомобил „пежо 106“ со скопски...
Хроника

Адвокатите бараа одлагање на “Титаник”, судот ги одби

Поради оставката на шефицата на СЈО, Катица Јанева, денеска во Кривичен суд на рочиштето за аферата „Титаник”  адвокатите на обвинетите побараа одлагање на рочиштето, поради...
Вести Македонија Хроника

Судењето за „Титаник“ продолжува со Стефанова како надлежен обвинител

Слободен печат
По едномесечната летна судска ферија, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје треба да продолжи судењето за случајот за изборни нерегуларности „Титаник” на Специјалното јавно...
Вести Хроника

Исчезна малолетничка од Детско Село

Исчезна малолетничка од СОС Детско Село која веќе неколку пати сама го напуштала и била враќана со полиција. МВР информира дека во 10 часот во...
Вести Хроника

Нормализиран сообраќајот на патот Прилеп – Градско

МИА Агенција
Сообраќајот на патот Прилеп – Градско кај м.в.Камен дол е нормализиран за сообраќај, соопшти Автомото Сојузот. Сообраќајот беше во прекин поради сообраќајна незгода....
Вести Хроника

Педесетгодишник со пиштол пукал на свадба

Педесетгодишник со пиштол пукал на свадба Педесетгодишен жител од селото Боровец при семејна веселба неовластено пукал со пиштол, што легално го поседувал.Полицијата, како што соопшти...
Вести Хроника

Автомобил повреди пешак

Полицијата извести дека синоќа во 21.35 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село, кај село Босилово Љ.Г. (43) од село Средно Коњарево, управувајќи „опел...
Вести Хроника

Започната истрага за несреќата на магистралниот пат Градско – Прилеп

МИА Агенција
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство во Кавадарци врши увид на магистралниот пат Градско-Прилеп каде утринава се случи тешка сообраќајна несреќа во која едно...
Вести Хроника

Уапсени 22 мигранти на автопатот Гевгелија – Скопје

На 10.08.2019 околу 15,00 часот полициски службеници од полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Богородица“ и ПС за граничен надзор „Михајлово“ во близина...