Категорија: Хроника

Хроника

Уапсен велешанец кој превезувал 50 мигранти

Слободен печат
Во 19.30 часот на локален пат кон село Три води, синоќа во непосредна близина на „Раборска крстосница“, струмичко, полициски службеници од СВР Струмица го лишиле...
Хроника

Шест скопјани обвинети за непочитување на полицискиот час

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје поднесе предлози за издавање казнени налози против шест лица за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи за време на епидемија...
Хроника

Две малолетни лица повредени во две сообраќајки на регионалниот пат Берово – Виница

Слободен печат
  Две лица на возраст од 7 и 17 години се повредени во две одделни сообраќајни несреќи на регионалниот пат Берово – Виница. Во првата...
Хроника

Виничанец заврши во државен карантин

Слободен печат
Возрасен виничаец заврши во државен карантин, тој е и првиот случај во оваа општина, кој не ги почитувам строгите мерки за изолација во домашни услови....
Хроника

Одговорно лице на хотел во Маврово и покрај забраната дозволил присуство на гости

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе Обвинителен предлог против едно правно и едно физичко лице за кривично дело – Непостапување според здравствените прописи согласно член 206...
Хроника

Физички нападнат вработен во болница во Кавадарци

Слободен печат
Два физички напади се случиле викендов во Тиквешко, едниот нападнат бил вработен во болница, информираше денеска Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес. Во Полициската станица...
Хроника

Во овоштарник пронајдени неексплодирани гранати

Слободен печат
Прилепчанец вчера во СВР Битола пријавил дека во овоштарник на улица „Димче Антулевски” забележал неексплодирани гранати. – Во СВР Битола вчера, Д.Р.(35) од Прилеп пријавил...
Хроника

Загина пешак на скопската обиколница кај исклучокот за Кондово

Слободен печат
На автопатот Северна обиколница за Скопје, на надвозник за исклучокот за село Кондово, вчера патничко возило „БМВ Х6″ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(57)...
Хроника

Приведен жител на Кавадарци- со трактор превезувал мигранти!

Слободен печат
Жител на Кавадарци на трактор превезувал тројца мигранти, тој е приведен, а мигрантите се сместени во Прифатниот центар „Винојуг“, информира МВР. -На 26.07.2020 во 19.30...
Хроника

ЈО ги утврдува причините за сообраќајката со смртни последици кај Радовиш

Слободен печат
Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Радовиш вчера изврши увид на регионалниот пат Радовиш-планина Плачковица, каде во сообраќајна несреќа едно лице го загуби животот....