Категорија: Убавина

Еспресо Убавина

Хајди Клум им ја разгоре фантазијата на фановите (ФОТО)

Слободен печат
Деновиве се раширија гласини дека манекенката Хајди Клум, иако зборуваше дека се плаши од операции, сепак не ѝ одолеала на пластичната хирургија и си ги...
Еспресо Убавина Шоу биз

Ова е најубавата жена за 2019 година! (ФОТО)

Слободен печат
Според изборот на читателите на еден портал, Марго Роби е прогласена за најубавата жена на светот во 2019 година. Таа публиката ја маѓепса во неколку...
Еспресо Убавина

Ка­ко да избе­ре­те теч­на пуд­ра што ќе ви од­го­ва­ра на те­нот

Слободен печат
Ко­га ста­ну­ва збор за шмин­ка­њето, нај­теш­ко е да се избе­ре со­од­вет­на­та ни­јан­са на теч­на пудра, ко­ја иде­ал­но ќе од­го­ва­ра на на­ши­от тен. Ток­му по­ра­ди тоа,...
Еспресо Убавина

Ова е трендот кој сите дами го практикуваат, а еве ја и неговата темна страна!

Слободен Печат
Светскиот тренд на надоградување трепки зема замав, но експертите предупредуваат дека оваа техника на разубавување може да биде опасна по здравјето. Колку и да не...
Еспресо Убавина

Бремена и гола: Манекенката објави фотографија и им постави прашање на фановите (ФОТО)

Слободен печат
Австралискиот супермодел Никол Трунфло ги запрепасти своите обожаватели кога во 25. недела од бременоста на Инстаграм објави фотографија на која е сосема гола. Позирајќи пред...
Еспресо Жена Убавина

Триковите на Мерилин Монро за изгледот на нејзината „свилена“ кожа!

Слободен Печат
Актерката Мерилин Монро е една од најпрепознатливите русокоси на сите времиња, имала тајни поради кои секогаш изгледала безпрекорно и трикови со кои постигнувала нејзината кожа...
Еспресо Мода Убавина

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџерката Аселја Калаганова целиот свој живот и зборувале дека е една чудна, но дека сепак за нејзината убавина постои место под сонцето. Оваа девојка почнала...
Еспресо Убавина

Парис Хилтон: Цела сум природна и горда сум на тоа (ФОТО)

Слободен печат
Парис Хилтон се ближи кон својата 40-та година, но сè уште може да се пофали со младоликата кожа, пишува Мирор. „Мајка ми секогаш ме учеше...
Еспресо Убавина

Правите стомачни вежби, а нема резултати? Еве зошто…

Слободен печат
Постојано правите стомачни вежби, а сепак и понатаму се соочувате со салото на стомакот, еве зошто. Вежбите за активирање на стомачните мускули едноставно не трошат...
Еспресо Убавина

Диета со млечни производи за брзо топење на килограмите

Слободен печат
Ако сакате брзо да ги загубите килограмите, а при тоа не можете да се откажете од млечните производи кои се забранети во Аткинс или Кето...