Убавина- Page 34 of 35 - Слободен печат

Category : Убавина

Еспресо Убавина

Зелена маска која ќе ви го освежи изгледот

Слободен печат
Ова е рецептот за зелената маска која ќе ви го хидрира и освежи изгледот… Се што ви е потребно е копар и магдонос. Овие две...
Еспресо Убавина

Трик кој и Меган Маркл го користи: Оваа фризура гарантирано ќе ве подмлади (фото)

Слободен печат
Познатиот фризер Џеј Бирмингам објаснува дека оваа фризура е „инстант фејслифтинг“ Меган Меркл е позната по својата „неуренда“ и најобична пунџа, и токму со оваа...
Еспресо Убавина

Кога треба да ги смените фенот, пеглата за коса, фигарото…

Слободен печат
Електричните апарати кои ги користите за нега на коса имаат рок на траење. Со правилна грижа, ќе успеете максимално да ги искористите, но ако се...
Убавина

Совршено женско тело: Ова за мажите е најзгодната жена

Слободен печат
Ако ги прашате мажите и жените како изгледа совршената жена, ќе добиете два различни одговори. Истото важи и за совршениот маж.   Британската куќа Bluebella,...
Еспресо Убавина

Четири грешки поради кои ноктите се уништуваат

Слободен печат
Тајната на убавите и негувани нокти не е во тоа постојано да се лакирани или третирани со гел-маникир, туку напротив, тоа се две од четирите...
Еспресо Убавина

Со млеко, мед и сирење до холивудскo лице

Слободен печат
Доколку имате проблематична кожа склона кон акни и црвенило, тогаш на вашето лице му е потребна посебна и редовна нега. Мора да најдете време барем...