Убавина- Page 30 of 35 - Слободен печат

Category : Убавина

Еспресо Убавина

Четири „бјути“ навики од кои треба да се ослободите пред 30-тата

Слободен печат
Со завршувањето на третата деценија од животот, жените треба да пристапат кон посериозна нега и навики, а треба и да се ослободат од она што...
Еспресо Убавина

Солен пилинг за лице и тело за младешка и негувана кожа (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Пролетта и летото се периоди кога најголем дел од кожата ни е изложен на сончеви зраци, поради што треба да посветиме особено внимание на нејзиното...
Еспресо Убавина

Задржете ја оваа смеса во устата само една минута и стопете го забниот каменец

Слободен печат
Зарем не е подобро да користите природни супстанци кои не можат да ви наштетат, а покрај тоа се полесно достапни и поефикасни од класичните. Сите...
Еспресо Убавина

Рецепт за осветлување на косата: Освен поубава боја, ќе добиете и свилена и сјајна коса

Слободен печат
Косата може да се бои со природни препарати кои освен што ќе ја осветлат вашата коса имаат и важна улога во негата на косата. Дали...
Еспресо Убавина

Маска со кафе за сјајна и мека коса

Слободен печат
Мазната, сјајна и мека коса е нешто што сите го посакуваме. Некогаш тоа најмногу зависи од гените и природата, но често можеме да си помогнеме...
Еспресо Убавина

Масло од цимет од кое косата ќе ви расте како луда

Слободен печат
Секојдневниот начин на живеење, стресот, загадениот воздух и недоволното време за нега може да предизвикаат косата да ви паѓа и да ги губи квалитетот и...
Еспресо Убавина

И покажала на мајка и како со помош на шминка да изгледа 20 години помладо, а резултaтите ја оставиле без здив (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Кога станува збор за убавината, таа секогаш е прва во очите на набљудувачот, а шминката може само да ја нагласи. Стефани Ланг, австралиската бјути блогерка,...
Еспресо Убавина

Зошто е потребна дополнителна хидратација на кожата

Слободен печат
Кожата е постојано изложена на надворешни услови и затоа и е потребна дополнителна хидратација. Негативниот ефект на лошата хидратација не може да се види веднаш,...
Еспресо Убавина

Јапонска маска за лице: Изгледајте и до 10 години помладо

Слободен печат
Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило. Состојките...
Еспресо Убавина

Совети за фарбање на косата во домашни услови

Слободен печат
Бојадисувањето на косата е сосема изводливо во домашни услови, а ако ги следите овие совети, тогаш лесно ќе успеете да ја средите косата самите дома....