21.8 C
Скопје

Категорија: Убавина

Еспресо Убавина

Помладата ќерка ја засени мајка си Мишел Обама! (ФОТО)

Слободен Печат
Децата се најдобри показатели за како тоа времето „лета“! Осумнаесет годишната Саша Обама имаше само 7 години кога нејзиниот татко Барак Обама, во јануари 2009...
Еспресо Убавина

Има само 9 години и преку 10.000 следбеници, а дизајнерите веќе се „тепаат“ за неа! (ФОТО)

Слободен Печат
Денес има повеќе од 10 илјади следбеници, а модните брендови се борат за неа. Оваа година прошета и по пистата за „London Fashion Week“. Следната...
Еспресо Убавина

Кетрин Зета Џонс објави селфи во пижами, без шминка (ФОТО)

Слободен печат
Познатата глумица одлучила неделата да ја помине опуштено – во кревет. Кетрин Зета Џонс во септември наполни 50 години, а со децении важи за една...
Еспресо Убавина

Користете мед за да имате сјајна и здрава коса

Слободен печат
Освен како храна, многупати досега, во пракса се покажало дека медот може да биде совршен и за одржување на здравјето на кожата и на косата....
Еспресо Убавина

Опасни преносители на бактерии од чантичката за шминка

Слободен печат
Одредени навики за разубавување може да доведат до непријатни миризби, бактерии, па дури и мувла во вашата торбичка за шминка, кои се потенцијално опасни. Еве...
Еспресо Убавина

Зра­че­те со здравје: Под­мла­де­те ја ва­ша­та ко­жа за мно­гу крат­ко време

Слободен печат
Ко­жа­та е нај­го­ле­ми­от ор­ган на чо­веч­ко­то те­ло и прет­ста­ву­ва око­лу 20 от­сто од не­го­ва­та те­жина. Таа го об­ли­ку­ва те­ло­то и му да­ва над­во­реш­на фор­ма и...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Производот кој Мерилин Монро го користела за совршено мазна кожа секој од нас го има дома

Слободен печат
Мерилин Монро била вистинска холивудска ѕвезда, феномен на кинематографијата и фатaлна жена во која се заљубувале мажите ширум светот. Монро често ги откривала своите тајни...
Еспресо Убавина

3 грешки кои ви го одземаат здравиот изглед на кожата

Слободен печат
Негуваната кожа и блескавиот тен се нешто што многу жени се обидуваат да го постигнат. Но, многу често прават грешки со кои само си нанесуваат...
Еспресо Убавина

Хајди Клум им ја разгоре фантазијата на фановите (ФОТО)

Слободен печат
Деновиве се раширија гласини дека манекенката Хајди Клум, иако зборуваше дека се плаши од операции, сепак не ѝ одолеала на пластичната хирургија и си ги...
Еспресо Убавина Шоу биз

Ова е најубавата жена за 2019 година! (ФОТО)

Слободен печат
Според изборот на читателите на еден портал, Марго Роби е прогласена за најубавата жена на светот во 2019 година. Таа публиката ја маѓепса во неколку...