Категорија: Убавина

Еспресо Убавина

5 препарати кои дерматолозите никогаш не би ги ставиле на своето лице

Слободен печат
Никој не знае повеќе за кожата од нив, од она што е најдобро, но и најлошо за кожата. Дознајте кои препарати се наоѓаат на црната листа...
Еспресо Убавина

Најдобрата домашна маска за коса

Слободен печат
Ниските температури ја пресушуваат кожата и ја оштетуваат косата, па завршувањето на зимата и почетокот на пролетта е вистинско време за нејзино опоравување.   Косата...
Еспресо Убавина

Хит на Инстаграм: Боја на коса која ќе ја обожуваме оваа пролет (ФОТО)

Слободен печат
Можеби на прв поглед не би рекле, но оваа боја на коса му одговара на секој тен на кожа. Пролетта е блиску и на Инстаграм...
Еспресо Убавина

За лице без брчки

Слободен печат
Со одреден вид на гимнастика на мускулите на лицето може многу да се постигне во борбата против брчките. Ова е истовремено делотворен начин на опуштање...
Еспресо Убавина

Не нанесувајте шминка со валкани четки

Слободен печат
Можеби никогаш порано не сте помислиле дека нечистата четка за нанесување пудра во прав или четкичката за нанесување сенка за очи може да ви нанесе...
Еспресо Убавина

Длабински чиста кожа: Домашен пилинг од кокосово масло и сода бикарбона кој прави чуда!

Слободен печат
Кокосовото масло е едно од најкористените природни масла кои можете да ги користите, а сода бикарбоната е силен пилинг за лицето, па така заедно се...
Еспресо Убавина

Како да го продолжите траењето на вашиот педикир

Во продолжение следуваат 5-те начини на кои најлесно можете да го продолжите животот на вашиот педикир и да изгледате беспрекорно помеѓу закажаните термини. 1. Понесете...
Еспресо Убавина

Нема потреба повеќе да ги криете нозете – Ова е најдобриот домашен лек за проширени вени

Проблемот со проширени вени, жените некогаш го решавале со смеса која ја правеле сами. Таа е едноставна за подготовка и евтина, а состојките ви се...
Еспресо Убавина

За жените со светол тен: Како да нанесете бронзер?

Слободен печат
Жените со многу светол тен треба да внимаваат на нијансите на подлогата што ги користат, како и на целата декоративна козметика. Тие не треба да...
Еспресо Убавина

Сакате дланки со прекрасен младешки изглед? Постојат 5 трикови кои ќе ви помогнат да го постигнете тоа!

Слободен печат
Дланките најчесто ја покажуваат вистинската возраст бидејќи тие стареат многу побрзо од лицето. Но, добро е да знаете дека можете да го избегнете ова доколку...