Убавина- Page 21 of 35 - Слободен печат

Category : Убавина

Еспресо Убавина

Летна нега: Заштитете ја кожата од сонцето

Слободен печат
Нанесувањето на крема за сончање кога веќе ќе стигнете на плажа е една од најголемите грешки што можете да ги направите. Кремата се нанесува пред...
Еспресо Убавина

Oд подочниците ослободете се со сода бикарбона

Слободен печат
Маската од сода бикарбона е идеална за ослободување од подочниците, темните кругови околу очи и подуените капаци. Потребно ви е: Шолја топол чај од камилица...
Еспресо Убавина

Останете подолго млади со овие четири намирници

Слободен печат
Авокадото е богато со влакна, калиум, витамините Е и Б и фолна киселина, па така му помага на крвниот систем, ја стимулира работата на мозокот...
Еспресо Убавина

Вежби кои ќе го променат вашето тело засекогаш (ВИДЕО)

Слободен печат
Следете ги советите на познатата Трејси Андерсон која ќе ви помогне вашето тело да изгледа како некоe на холивудските ѕвезди. Оваа позната инструкторка по фитнес...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Слободен печат
Ви нудиме одличен предлог како може да направите идеална летна фризура, без многу напор и без да поседувате специјални вештини. Таа е како измислена за...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Лимонот ќе ви помогне да се разубавите! Еве како…

Слободен печат
Позитивната улога што ја има лимонот врз нашето здравје е позната уште многу одамна. Лимоновиот сок освен како лековит пијалак, може да се употреби во...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Нозете и задникот ви се слабата точка? Еве како да ги затегнете (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е тука а тоа значи дека треба да му се посветите на вежбањето и корекцијата на евентуалните несовршености доколку сакате секси и затегнат изглед....
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – прв дел

Слободен печат
Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст. Суштината на шминкањето...