Категорија: Убавина

Еспресо Убавина

ДАМИ, ОБРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: Опасно е да ставате парфем на овој дел од телото!

Слободен печат
Парфемите содржат високи количини на алкохол кој штетно делува на косата, поточно ја суши. Дури и од едно или две прскања можат да бидат видливи...
Еспресо Убавина

Пилинг за тело од состојки кои сите ги имаме дома

Слободен печат
Веќе знаете дека маслиновото масло е одлично за здравјето, но тоа исто така е и супер сојузник и во секојдневната нега. Маслиновото масло е богато...
Еспресо Убавина

Летна нега: Заштитете ја кожата од сонцето

Слободен печат
Нанесувањето на крема за сончање кога веќе ќе стигнете на плажа е една од најголемите грешки што можете да ги направите. Кремата се нанесува пред...
Еспресо Убавина

Останете подолго млади со овие четири намирници

Слободен печат
Авокадото е богато со влакна, калиум, витамините Е и Б и фолна киселина, па така му помага на крвниот систем, ја стимулира работата на мозокот...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Брза, лесна и преубава фризура идеална за летните горештини (ВИДЕО)

Слободен печат
Ви нудиме одличен предлог како може да направите идеална летна фризура, без многу напор и без да поседувате специјални вештини. Таа е како измислена за...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Лимонот ќе ви помогне да се разубавите! Еве како…

Слободен печат
Позитивната улога што ја има лимонот врз нашето здравје е позната уште многу одамна. Лимоновиот сок освен како лековит пијалак, може да се употреби во...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Нозете и задникот ви се слабата точка? Еве како да ги затегнете (ВИДЕО)

Слободен печат
Летото е тука а тоа значи дека треба да му се посветите на вежбањето и корекцијата на евентуалните несовршености доколку сакате секси и затегнат изглед....
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – прв дел

Слободен печат
Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст. Суштината на шминкањето...