15 C
Скопје

Категорија: Убавина

Еспресо Убавина

Ким Кардашијан откри зошто спие со шминка

Слободен печат
Иако дерматолозите и козметичарите како едно од златните правила за убавина го истакнуваат симнувањето на шминката пред спиење, познатата ријалити ѕвезда Ким Кардашијан се придржува...
Еспресо Убавина

Бела Хадид е најубавата жена на светот и тврди дека не била „под нож“: Старите фотографии кажуваат друго (ФОТО)

Слободен печат
Манекенката Бела Хадид (23) ја доби ласкавата титула Најубава жена на светот и тоа така што научниците, со познатиот метод Златен пресек заклучиле дека има...
Еспресо Убавина

Не само жените, и мажите се почесто сакаат да се разубавуваат со филери

Мими Шушлеска Петкова
Како се приближуваат новогодишните празници, така се повеќе расте интересот за третманите за разубавување со хијалуронски филери кои меѓу другото вклучуваат и пеглање на брчките,...
Еспресо Убавина

Ја носат и Анџелина Џоли и Џенифер Лопез: Фризура која ја затегнува кожата на лицето и за миг подмладува (ФОТО)

Слободен печат
Ботоксот често знае да биде болен и скап метод за ублажување на брчките и опуштената кожа на лицето, но за среќа, на социјалните мрежи се...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Африканка влезе во историјата: Дали ова навистина е најубавата жена во светот?

Слободен печат
Најпознатото и едно од најугледните натпреварувања за убавина на светот, „Miss Universe“, синоќа го доживеа своето историско издание. За прв пат во историјата круната ја...
Еспресо Убавина

Маја Талевска Печников, инструктор по пилатес: Што да јадеме пред и после тренинг?

Слободен печат
ПРЕД ТРЕНИНГ Умереноста и балансот во исхраната е она што ни дава енергија и чувство на ситост за време на тренингот. Правилната исхрана може да...
Еспресо Убавина

Десет едноставни фризури за секој ден (ВИДЕО)

Слободен Печат
Имате долга коса идеална за правење различни фризури, но немата време за инспирација? Погледнете ги овие 10 супер едноставни фризури кои можете да ги направите...
Еспресо Убавина

Алкохолни пијалаци кои може да ги пиете за празниците и да не се здебелите

Слободен печат
Претстојниот период на слави и празници за многумина значи зголемување на килограмите. Познато е дека алкохолот дебелее, но има неколку алкохолни пијалаци кои може да...
Еспресо Убавина

Елена Марковска: Со три состојки до темелна нега на лице

Слободен печат
Работата во телевизија подразбира „малтретирање“ на кожата и косата. Така, и презентерката и уредник во телевизија „Алфа“, Елена Марковска, постојано е изложена на несекојдневна шминка,...
Еспресо Убавина

Рецепти за нега од домашната кујна на Ели Танасковска

Слободен печат
Едноставни и ефикасни совети за негувано лице, коса и стапала, кои редовно ги применува уредничката и водителка во културно-уметничката програма на МТВ, Ели Танаскова. Лице...