Категорија: Убавина

Еспресо Убавина

НЕВЕРОЈАТНА ТЕХНИКА НА КИНЕСКИТЕ АСТРОЛОЗИ: Што откриваат бенките за нашата судбина?

Слободен печат
Бенките се мапа на нашата личност и показател на иднината, тврдат кинеските астролози. Симон Вонг состави „Краток водич за бенки“ наведувајќи во него што претставуваат...
Еспресо Убавина

Ким Кардашијан со нова фризура! Ваква досега ја немаме видено (ФОТО)

Слободен печат
Најпознатата ријалити ѕвезда веќе неколку месеци ја владееше црната боб фризура, но со доаѓањето на новото годишно време се подразбира и новиот стил за Ким....
Еспресо Убавина

Ед­нос­тав­на фор­мула: Oд­редeте ја ва­ша­та иде­ал­на те­жина

Слободен печат
Ве­ро­јат­но за ова се има­те пра­ша­но по­ве­ќе­пати, а не сте свес­ни де­ка суш­ти­на­та е во ед­нос­тав­на­та фор­мула. По­ен­та­та е де­ка днев­ни­от внес на хра­на и...
Еспресо Убавина

Како со помош на лимон да го решите проблемот со сува кожа?

Слободен печат
Пресечете го лимонот и истискајте ги и двете половини. Ставете ги двете половинки на масата и во нив ставете ги лактите и притискајте лесно околу...
Еспресо Жена Магазин Убавина

ОВАА ЖЕНА секоја вечер лицето го мачка со оваа крема: Изгледа 10 години ПОМЛАДО од своите пријателки! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сите генијални достигнувања се едноставни. А да ја одржите кожата млада и свежа е сосема можно со помош на домашната крема која вклучува јод. Додадете...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Се за НОВИОТ ТРЕТМАН ЗА ПОДМЛАДУВАЊЕ кој засекогаш ќе го ИСФРЛИ БОТОКСОТ ОД УПОТРЕБА

Слободен печат
Инекциите од ботокс и филери за лекување на брчките наскоро би можеле да станат минато. Услов е новиот третман кој е тестиран на глувци и...
Еспресо Здравје Магазин Убавина Шоу биз

Ќерката на Велија Рамковски, Лејла е инструктор по јога и изгледа неверојатно секси (ФОТО)

Слободен печат
Една од „главите“ на А1 телевизија беше и Лејла Рамковска, ќерка на сопственикот Велија Рамковски. Таа по затварањето на телевизијата се посвети на сосема поинаква...
Еспресо Убавина

ЖЕНИТЕ ПОЛУДЕА ПО НЕА: Оваа маска гарантирано ги брише брчките

Ивана Стамевска
Сите жени се справуваат со брчките на различен начин. Брзо и едноставно решение е тоа што ни недостига, а ова маска токму тоа и ќе...
Еспресо Убавина

Кое вре­ме е нај­ло­шо за ру­чек ако са­ка­те да ос­ла­бете

Слободен печат
Се­кој што е на ди­е­та тре­ба да знае де­ка об­ро­ците, а осо­бе­но ру­че­кот тре­ба да се ја­де во стро­го оп­ре­де­ле­но вре­ме за да се на­ма­лат...
Еспресо Убавина

СÈ ПОЗАСТАПЕН: Знаете ли што е превентивен ботокс?

Слободен печат
Најчесто превентивниот ботокс се вбризгува меѓу веѓите и над усните, како и во пределот на брадата....