Категорија: Шоу биз

Еспресо Шоу биз

САКА СКАПОЦЕНА ОБЛЕКА: Меган Маркл оваа година потрошила 250.000 евра на облека, а овој фустан бил најскап (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката од Сасекс Меган Маркл оваа година на гардероба потрошила околу 250 илјади евра, а во 2018 година на облека потрошила речиси шест пати повеќе...
Еспресо Шоу биз

Јелена Карлеуша: На Душко му дадов безброј нови шанси

Слободен печат
Јелена Карлеуша тврди дека е попопустлива кон сопругот Душко Тошиќ отколку тој кон неа. Во нивниот брак постојат проблеми, но тврди дека досега успешно ги...
Еспресо Шоу биз

Ова се најпознатите бебиња кои се родија оваа година! (ФОТО)

Слободен Печат
Едно од најисчекуваните бебиња оваа 2019 година е синот на Меган Маркл и принцот Хари, кој дојде на овој свет на 6 мај. Покрај кралското,...
Еспресо Шоу биз

Кетрин Зита Џонс несакајќи му ја пресече ногата на Мајкл Даглас (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Кетрин Зита Џонс на Инстаграм за Божиќ објави семејна фотографија од одморот во Зимбабве. Наместо насмеаните лица на Кетрин и Мајкл Даглас и нивните...
Еспресо Шоу биз

Ирина Шајк повторно покажа зошто е една од најпосакуваните жени во светот (ФОТО)

Слободен печат
Моделот и манекенката Ирина Шајк повторно покажа зошто е една од најпосакуваните жени во светот. Со последната фотографија на Инстаграм таа воодушеви илјадници луѓе ширум...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

Ова е Руската манекенка која тврди дека Кристијано Роналдо и „досадува“ (ФОТО)

Слободен печат
Руската манекенка Викторија Одинкова тврди дека познатиот фудбалер Кристијано Роналдо и се додворувал, а таа го одбила неколку пати. Имено, како што пренесуваат странските медиуми,...
Еспресо Шоу биз

КОЛКУ ДОБРО ИЗГЛЕДА! Позната е по разголените изданија, но сега направи нешто поинакво и повторно го СРУШИ ИНСТАГРАМ! (ФОТО)

Слободен печат
Емили Ратајковски е позната по разголените фотографии на кои со задоволство ги покажува своите облини, но овој пат објави нешто поинакво и повторно направи бум....
Еспресо Шоу биз

Мајката на Кејт Мидлтон згодна како манекенка! Британците „шекнаа“ по Керол (64) (ФОТО)

Слободен печат
Војвотката Кејт Мидлтон традицонално божиќните празници ги поминува со кралското семејство, но затоа нејзината мајка Керол (64) и сестрата Пипа уживаат на кипарскиот остров Св....
Еспресо Шоу биз

Ретко ја покажува во јавност: Емина Јаховиќ објави фотографија со нејзината сестра – сличноста е голема! (ФОТО)

Слободен печат
Емина Јаховиќ е дефинитивно една од најатраткивните дами на српската естрада, меѓутоа кога ќе ги погледнеме нејзините први фотографии од минатото и овие сега, јасно...
Еспресо Шоу биз

Еден од најплатените фудбалери во светот ја остави сопругата и ја „фати“ нејзината внука (ФОТО)

Слободен печат
Бразилскиот фудбалер Хулк, поранешен фудбалер на Порто и Зенит, после 12 години ја оставил сопругата за нејзината помлада внука. Хулк има три деца со сега...