Категорија: Шоу биз

Еспресо Шоу биз

Ќе се „заразите“ од прво слушање: Момците од Дупер имаат нова песна (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Пак и пак“ е насловот на најновата песна на дуото „Дупер“. Уште една феноменална нумера на младите Илчо и Борис, за која снимија и видеоспот....
Еспресо Шоу биз

Испиша историја во 2019 година: Здравко Чолиќ одржа шест концерти во Белград, тешко дека некој ќе го стигне! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
„Продужи даље, продужи даље, иди од мене…“  Така пееше Здравко Чолиќ на сите негови шест концерти во белградската „Штарк“ арена и тоа во еден глас...
Еспресо Шоу биз

Модното царство на Викторија Бекам пред банкрот! Погледнете колку милиони загубила досега!

Васко Спасоски
Модната дизајнерка и поранешна „спајсица“, Викторија Бекам (45) наводно е во голема финансиска криза. Поранешната британска музичарка наводно морала да го отпушти приватниот возач откако...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Ексклузивно интервју со Тамара Тодевска: Среќна сум за научената лекција, сега е време за нови победи и успеси!

Васко Спасоски
Вели дека ја научи лекцијата, а сега е подготвена за нови победи и нови успеси. Еден од најдобрите женски вокали на овие простори, Тамара Тодевска,...
Еспресо Шоу биз

ТУКА СЕ СОКРИЈА Меган Маркл и принцот Хари: Божиќ од бајките! (ФОТО)

Слободен печат
Војводата од Сасекс принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл ја прекршија долгогодишната традиција кога одлучија Божиќ да не го поминат со кралското семејство, туку...
Еспресо Шоу биз

МИСЛЕЛА ДЕКА НЕКОЈ И ГО УКРАЛ ИДЕНТИТЕТОТ – Брена раскажа детали од минатото кои ќе изненадат многумина!

Слободен печат
– Изгледа дека сум се родила подготвена за сите подеми и падови. Зборував често дека не сакав да ме нарекуваа Лепа Брена – ја започна...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

На раб од смртта: Ефрон добил бактерија која за малку ќе му го одземела животот

Слободен печат
Неколку денови пред Божиќ американскиот Актер Зак Ефрон добил бактериска инфекција слична на тифусот, поради што итно морал да прими медицинска помош. Лекарите утврдиле дека...
Еспресо Шоу биз

Една од најдолгите љубовни врски во Холивуд опстанува благодарение на едно правило кое на многумина не им се допаѓа

Слободен печат
Холивудските актери Сем Роквел и Лесли Биб се во врска од 2007-та година и се сметаат за еден од ретките парови кој толку долго опстанал....
Еспресо Шоу биз

Беше преубава Бонд девојка, а поради ботоксот денес не може ни да се насмее (ФОТО)

Слободен печат
Поранешната манекенка и актерка Фамке Јансен остана запаметена како една од најубавите Бонд девојки, но ни таа не успеа да им одолее на естетските зафати...