7.1 C
Скопје

Категорија: Шоу биз

Еспресо Шоу биз

Режисерот Даниел Јовески номиниран во четири номинации на најголемиот музички спектакл во југоистична Европа (ФОТО)

Слободен печат
„MUSIC AWARDS CEREMONY” (MAC 2020) , кој ќе се одржи на 27 Јануари 2020 во Белград. Спотот за ДНК “Горе или Доле” има номинации за најдобро видео и...
Еспресо Останатo Спорт Шоу биз

МАЛКУ ПОИНАКОВ БОЖИЌ: Кристијано Роналдо и Џорџина уживаат на егзотична дестинација (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот фудбалер Кристијано Роналдо, доколку судиме според објавите на Инстаграм профилот на неговата вереница Џорџина, празниците ги поминува далеку од зимската идила која празниците, според...
Еспресо Шоу биз

ИМАЛ 500 ЉУБОВНИКА ЗА СЕДУМ ГОДИНИ: Таа била ЕДИНСТВЕНАТА ЖЕНА со која Џорџ Мајкл сакал страстна ноќ (ФОТО)

Слободен печат
Близок пријател на починатиот пејач Џорџ Мајкл откри пикантерии од неговиот приватен живот. Пирс Морган, еден од уредниците на Дејли Мејл, во својата колумна откри...
Еспресо Шоу биз

Милан Калиниќ кажа виц за Миле Китиќ и сите во студиото „прснаа“ од смеење (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот српски актер Милан Калиниќ (47) во емисијата „Амиџиќ Шоу“ кажа виц за познатиот пејач Миле Китиќ (67) и буквално сите во студиото „прснаа“ од...
Еспресо Шоу биз

Кевин Спејси повторно објави бизарна божиќна снимка (ВИДЕО)

Слободен Печат
Минатата година актерот Кевин Спејси беше осомничен за сексуален напад, а сега објави бизарна божиќна честитка и тоа како 3 минутно видео на YouTube. Оваа...
Еспресо Шоу биз

Блејк Лајвли ја објави првата фотографија по породувањето

Слободен печат
Блејк Лајвли летово се породи во тајност и роди ќеркичка, чие име сè уште не ѝ е познато на јавноста. После породувањето таа вешто се...
Вести Еспресо Скопје Шоу биз

Ечат турбо-фолк хитови од градскиот плоштад во Скопје – Никој не знае кој е пејачот (ВИДЕО)

Слободен печат
На градскиот плоштад во Скопје денеска во попладневните часови ечеше турбо-фолк музика во живо од засега непознат изведувач. Љубопитните минувачи дури застануваа да го слушнат...
Еспресо Шоу биз

Рис Витерспун и ќерка ѝ изгледаат како близначки (ФОТО)

Слободен Печат
Многу пати сите сме се увериле дека крвта не е вода, а најдобар доказ за тоа е дефинитивно актерката Рис Витерспун и нејзината 20-годишна ќерка...
Еспресо Шоу биз

Зорица Брунцлик не планира да ја промени својата автентична фризура, а има и добра причина зошто!

Слободен Печат
Зорица Брунцлик и тоа како е препознатлива поради специфичната боја на коса. Пејачката истакна дека не ни помислува на тоа да ја промени косата, а...
Еспресо Шоу биз

Трамп изјави дека не ѝ купил ништо на Меланија за Божиќ

Слободен Печат
Американскиот претседател Доналд Трамп призна дека се уште нема купено божиќен подарок за својата сопруга Меланија. Тој го изјавил ова за време на видео конференција...