Категорија: Секс

Еспресо Секс

Сексуалната желба се враќа и со чај

Слободен печат
Со состојки кои можете да ги најдете во секоја продавница за здрава храна, можете да си направите пријатни чаеви за подобрување на сексуалниот живот. Состојки:...
Еспресо Секс

Живеела како калуѓерка, а потоа станала ѕвезда во филмовите за возрасни: Црквата ме уништи, а ова ми беше најголемиот проблем!

Слободен Печат
Приказната за Американката која од голем верник се претвори во порно-ѕвезда, ја шокираше јавноста. Ади Ендруз (30) пораснала во мал град лоциран на северо-западниот дел...
Еспресо Секс

Изгледот е важен, но не и пресуден: 8 ЖЕНСКИ КВАЛИТЕТИ кои мажите ги ценат повеќе од надворешниот изглед!

Слободен печат
Женскиот изглед е важен за мажите, но не и пресуден кога е во прашање вистинската љубов. Во продолжение погледнете кои квалитети мажите ги ценат многу...
Еспресо Секс

Познатата терапевтка советува: Во овој случај НЕВЕРСТВОТО подобро да го СОКРИЕТЕ!

Слободен печат
Докторката Рут Вестхајмер е успешна секс терапевтка која од 1981 година, меѓу останатото, ја води и емисијата „Sexually Speaking“. Во новото интервју за Инсајдер откри...
Еспресо Секс

Три работи кои ќе се променат во врската по неверството

Слободен печат
Без разлика колку сте вљубени, ако еден од вас го изневери другиот, доколку се уште останете заедно, врската ќе помине низ некои промени. Луѓето најчесто...
Еспресо Секс

Овие фактори откриваат дали сте за брак или не?

Слободен печат
Дали некогаш сте слушнале дека често меѓу народот се говори „не се сите луѓе за брак“? По се изгледа дека тоа навистина е така. Имено,...
Еспресо Секс

Дознајте дали несвесно ја уништувате вашата љубовна врска

Слободен печат
Понекогаш ни се случува несвесно да правиме некои работи што ја уништуваат нашата љубовна врска. Станува збор за навидум безначајни ситници што полека се натрупуваат...
Еспресо Секс

Колку помала разлика во годините, толку поголеми шанси за успех на врската

Слободен печат
Студија спроведена на универзитетот „Еморг“ во Атланта покажала дека разликата во годините меѓу партнерите има големо влијание на успех на врската. Во истражувањето во кое...
Еспресо Секс

ОТКРИВАМЕ: Дали таблетите за контрацепција ја убиваат страста?

Слободен печат
Контрацепциските пилули имаат и низа несакани нуспојави како дебелеење, главоболка, мачнина, промена на расположението или развој на тромб но најновото истражување укажува дека милиони жени...
Еспресо Секс

Мажите признаваат: Овие жени никогаш не може да се заборават!

Слободен печат
Мажите признаваат дека не ги забораваат поранешните партнерки со кои поминале одредено време и жените во кои биле вљубени. Осетливи и љубезни Во добата на...