Категорија: Секс

Еспресо Секс

Пет причини поради кои жената се одлучува на неверство!

Слободен печат
Кога една жена ќе го изневери својот партнер, тоа не е одлука која ја донела во моментот. Многу често постојат проблеми во врската кои ја...
Еспресо Секс

Викендот е пред вас, доста со сексот набрзина! Зачинете го со овие 3 работи!

Слободен печат
Доста со сексот набрзина. Истражувањата покажуваат дека галењето после секс е неопходно со причина. Паровите кои се галат после сексуален однос се многу позадоволни од...
Еспресо Секс

Овие работи мажите ги забележуваат на вас за време на сексот

Слободен печат
И додека се грижите околу маникирот, педикирот и мејкапот, на мажите внимание им одвлекуваат некои сосема други работи. Нормално, физичкиот изглед е тој кој на...
Еспресо Секс

Странец, колега или шеф? Со кого мажите и жените најчесто завршуваат во кревет?

Слободен печат
Според анкетите на реномираните светски машки и женски списанија, 44 проценти жени и 39 проценти мажи најмалку еднаш завршиле во кревет со бившиот партнер. Но...
Еспресо Секс

Караниците со партнерот се неизбежни, но еве како најбезболно да ги надминете!

Слободен печат
Караниците се неизбежен дел од секоја врска. Секој од нас е различен и секогаш постојат несогласувања кои некогаш ќе водат и до караница. Изгледа и...
Еспресо Жена Магазин Секс

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Слободен Печат
Мажите повеќе од физичкиот изглед ги зашеметуваат само одредени особини и навики на жените. Позитивен став, шарм и ведрина се нешто што мажите прво ќе...
Еспресо Секс

Еве како САМИ си ја саботираме врската!

Слободен печат
Ако долго време не можете да ја најдете причината за проблемите, можеби треба да погледнете во огледалото. Можеби токму вие ја саботирате вашата врска, а...
Еспресо Секс

Повеќето мажи мечтаат за водење љубов на ова место! Одговорот ќе ве изненади

Слободен Печат
Креветот им е дефинитивно на последното место. Спремете се да ги слушнете нивните одговори на ова прашање. Резултати од едно спроведено истражување кажуваат дека поголемиот...
Еспресо Секс

Ваков одговор можеби не очекувавте: Повеќето мажи мечтаат за водење љубов на ова место!

Слободен печат
Дури 62 проценти од учесниците се сложиле дека ова место најмногу ги возбудува. Креветот дефинитивно им е на последното место. Подгответе се да ги слушнете...
Еспресо Жена Магазин Секс

Една жена е згрозена од свекрвата која и упаѓа во спална за време на секс: Не се грижете, веќе сум го видела тоа!

Слободен печат
Иако повеќето родители на сакаат да знаат за сексуалниот живот на своите деца, оваа мајка мисли поинаку. Една жена која со сопругот живее во куќата...