Секс- Page 22 of 23 - Слободен печат

Category : Секс

Еспресо Секс

Партнерот ви е одличен, но не и во кревет? Што да направите?

Слободен печат
Доколку сте во врска со некој што го сакате и сe ви е одлично, само во сексот не ви оди и сте спремни на сe,...
Еспресо Секс

Колку долго треба да трае сексот за жената да биде тотално задоволена?

Слободен печат
Истражувањата докажаа дека просечното траење на сексот е помеѓу 5.5 и 7.5 минути. Но, дали тоа е доволно за жената максимално да ужива во сексот?...
Еспресо Секс

Што е тоа што ви го уништува сексуалниот живот?

Слободен печат
Добриот секс со партнерот е нешто што секој го посакува. Дури и во долгите врски партнерите прават грешки за време на сексот. Но зошто е...
Еспресо Секс

Тајни кои мажот и ги открива само на саканата

Слободен печат
Понекогаш мажот не сака да разговара со никого на одредени теми. Меѓутоа, постојат некои работи кои партнерот може да ги каже, но само ако неговата...
Еспресо Секс

Храната како афродизијак: Ако не сакате да готвите голи, користете природни афродизијаци

Слободен печат
Авокадо Авокадото содржи големи количини витамин Е, кој му помага на телото во производство на хормоните тестостерон, прогестерон и естроген. Школки Освен што го зголемуваат...
Еспресо Секс

За овој специјален кондом ќе ви бидат потребни четири раце (ВИДЕО)

Слободен печат
Аргентинската компанија за производство на сексуални помагала и кондоми „Tulipan“ измисли кондом за чие отворање се потребни четири раце. Кондомот е наречен „кондом со согласност“,...
Еспресо Секс

Трите најчудни сличности на партнерите во долга врска

Слободен печат
Постојат многу истражувања кои покажале дека партнерите кои се во долга и среќна љубовна врска, со тек на времето почнуваат да личат еден на друг...
Еспресо Секс

Дали на мажите навистина им се допаѓа секси долната облека?

Слободен печат
Многу девојки и жени се нашле во ситуација да облечат секси долна облека, која не секогаш е удобна и да не ја добијат саканата реакција...
Еспресо Секс

Најсилниот афродизијак: Ќе станете „љубовна машина“ кога ќе го изедете ова

Слободен печат
Помеѓу двајца луѓе сексуална привлечност или постои или не, но доколку ја има, можеме да ја засилите со афродизијаци, и тоа оние од храната. Еве...
Еспресо Секс

Непланиран, спонтан, страствен – кој секс е најдобар?

Слободен печат
Во пракса, добриот секс не е како на филмовите, а особено не како на филмовите за возрасни. Истражувањата покажаа дека всушност најдобриот секс е оној...