Категорија: Секс

Еспресо Секс

ВРЕДИ ЛИ ДА ДАДЕТЕ ВТОРА ШАНСА? Препознајте по овие пет знаци

Слободен печат
Имавте солидна и добра врска, но се случи „краток спој“ и раскинавте. Но, повеќе од очигледно е дека нештата не се завршени. Во вакви ситуации...
Еспресо Секс

Како знаеш дека е подготвен за сериозна врска?

Слободен печат
Кога сте на почетокот на врската, понекогаш е тешко да се процени дали вашиот партнер е подготвен да преземе посериозен чекор понатаму. Знаеме дека на...
Еспресо Секс

Ви откриваме: Зошто мажените жени ги изневеруваат своите мажи

Слободен печат
Тие многу добро знаат што сакаат, не бараат љубов за цел живот бидејќи можеби повеќе во тоа и не веруваат, не веруваат повеќе во бајки...
Еспресо Секс

5 намирници за силна ерекција

Слободен печат
Овошјето и црвеното вино можат да го намалат ризикот од појава на еректилна дисфункција, откриваат новите студии на научниците од Велика Британија. Научниците истражувале и...
Еспресо Секс

Здрави афродизијаци: Пет намирници кои ќе разгорат оган во вашата спална соба

Слободен печат
Сексуалната привлечност може да се зголеми со афродизијаци од храната, а одделни намирници можат да ја нагласат и желбата, така што ја подобруваат циркулацијата, намалувајќи...
Еспресо Секс

Мали секси трикови за посилен оргазам

Слободен печат
Колку и да мислите дека сексот со партнерот ви е добар, секогаш може да стане уште подобар, со подобар и поинтензивен оргазам. Нешто сменете, нешто...
Еспресо Секс

Зависничка од секс открива од која своја постапка најмногу се срами

Слободен печат
Една жена од Австралија признала дека е зависна од секс и одлучила своето искуство да го сподели со тамошната публика. Но, нејзината исповед за кратко...
Еспресо Секс

Јасни знаци дека TOJ никогаш нема да ве запроси

Слободен печат
Некои мажи имаат проблем со сериозното врзување, поради што ретко се женат за своите партнерки. Ви претставуваме кои знаци откриваат дека мажот нема брак на...
Еспресо Секс

Ако умее со машина, умее и со тело: Момци, откријте какви сте во кревет според вашата професија

Слободен печат
Магазинот „Redbook“ спроведе истражување со 400 омажени жени кои имаат редовен секс со своите мажи, со цел да дознаат кои се најдобри љубовници, според професијата....