Категорија: Секс

Еспресо Секс

Дали сте слушнале за новиот вид неверство? Сите сме го направиле барем еднаш!

Слободен печат
Микроневерството не е доволно важно ниту големо за да се нарече неверство, но сепак претставува непочитување кон партнерот и показател дека во врската не е...
Еспресо Секс

ЗАПОМНЕТЕ: Интимноста е поважна од сексот! Еве зошто…

Слободен печат
Многумина не ја разбираат разликата помеѓу интимноста и сексот. Повеќето луѓе ги користат овие два збора како синоними, но тоа не е така. Погледнете неколку...
Еспресо Секс

Како да ја победите опсесивната љубомора?

Слободен печат
Ако сметате дека вашата љубомора е опсесивна и ја загрозува иднината на врската, еве неколку совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од тоа...
Еспресо Секс Хороскоп

Жените во овој хороскопски знак најмногу мастурбираат, дали и вие сте на оваа листа?

Слободен печат
За мастурбацијата и потребите на хороскопските знаци астролозите велат дека ѕвездите имаат влијание. Според нивното мислење постојат четири знаци кои сакаат задоволството да го стават...
Еспресо Жена Магазин Секс

Овие знаци ПОКАЖУВААТ дека момчето со кое се гледате е ЖЕНКАР!

Слободен печат
Можеби понекогаш ви се чини дека тие постојат само во филмовите, но „професионалните“ женкари се насекаде околу нас и можеби токму вие сте нивната следна...
Еспресо Секс

Девет жени ни открија зошто повеќе сакаат да се самозадоволуваат, отколку секс со партнерот!

Слободен печат
Факт е дека самозадоволувањето се помалку е табу тема кај жените, а во прилог оди и податокот дека вибраторите се најпродаваните играчки ширум светот. За...
Еспресо Жена Магазин Секс

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок!

Слободен Печат
Иако повеќето од нив уште на самиот почеток пристапуваат искрено и отворено, некои едноставно мислат дека подобро ќе пројдат доколку лажат, односно „разубават“ некои работи....
Еспресо Секс

Психолозите потврдуваат – Само еден збор ја опишува совршената врска!

Слободен печат
Како можете да знаете дали сте го пронашле вистинскиот? Според забрзаните отчукувања на срцето? Според пеперутките во стомакот? Според интимноста? Според психологот Бели Ганди, не...
Еспресо Секс

Врската со партнерот ви е здрава и хармонична или се лажете себеси?

Слободен печат
Веќе неколку години сте во сериозна врска или брак и мислите дека односот со партнерот ви е здрав и хармоничен, но можно е да се...
Еспресо Жена Магазин Секс

Останете сингл се додека не најдете партнер кој ќе ги прави овие 8 работи за вас!

Слободен печат
Навистина е многу тешко е да се најде чиста, длабока, искрена и вечна љубов. На девојките кои се сингл подолг период им се чини незамисливо...