Категорија: Секс

Еспресо Секс

Во кои денови жените се најрасположени за секс?

Слободен печат
Дами, доколку не сте расположени за секс овој викенд, може да воздивнете, бидејќи најновото истражување вели дека постои врска помеѓу водењето љубов и деновите во...
Еспресо Секс

Незаинтересираните мажи се најпривлечни за жените

Слободен печат
Мажот ќе ја привлекува жената ако таа не е сигурна во тоа какво мислење има тој за неа и што чувствува. Ова го потврди истражување...
Еспресо Секс

Како да ја освоите и задржите девојката која ви се допаѓа? Ви нудиме неколку трикови!

Слободен печат
За да го добиете и да го задржите вниманието на една девојка, потребно е нешто повеќе отколку само флертување. Голем број мажи не се добри...
Еспресо Секс

Никогаш не добивате покана за втор состанок? Еве зошто!

Слободен печат
Покана за првиот состанок ви се чини дека е најтешкиот дел. Но, ја добивте поканата и излеговте заедно, а сепак тоа беше се. Никогаш веќе...
Еспресо Секс

Како да ги избегнете постојаните кавги со партнерот? Еве како…

Слободен печат
Во секоја, па дури и во совршената врска, можат да се случат расправии и кавги помеѓу партнерите. Но, постојат начини за тие да бидат надминати...
Еспресо Секс

Што е тоа што никако не смеете да го криете од вашиот партнер?

Слободен печат
Секоја љубовна врска е исполнета со успеси и падови. На почетокот од врската веројатно ќе ви биде тешко да се покажете во вистинското светло, бидејќи...
Еспресо Секс

Дали сексот е вистинскиот начин да го преболите раскинувањето?

Слободен печат
Една третина од испитаниците на Универзитетот Мисури се обиделе со секс да го преболат партнерот, додека за една четвртина од нив тоа било чин на...
Еспресо Жена Секс

ЕКСПЛОЗИВНО УЖИВАЊЕ: Кама сутра совети што не се однесуваат на пози и техники

Слободен печат
Освен пози, може да научите и техники, но и да најдете совети со кои оргазмот ќе биде загарантиран и кај мажот и кај жената....
Еспресо Жена Секс

МАЛИ ЖЕНСКИ ТАЈНИ: Овие нешта скоро секоја девојка ги премолчува пред новото момче

Слободен печат
Некогаш причините се срам или страв, а некогаш само сакаат да ги избегнат како теми за разговор....
Еспресо Секс

За позата 69 знаат сите, но дали сте ја пробале позата 70?

Слободен печат
Речиси сите ја пробале познатата поза 69, но во последно време се повеќе парови ја практикуваат позата 70. Името не го добила бидејќи наликува на...