Категорија: Еспресо

Еспресо Жена Магазин Убавина

Сакате младешка и негувна кожа? Направете го овој солен пилинг за лице и тело!

Слободен печат
Летото е период кога најголем дел од кожата ни е изложен на сончеви зраци, поради што треба да посветиме особено внимание на нејзиното негување. Благодарение...
Еспресо Хороскоп

Ѕвездите откриваат: Овој хороскопски знак најмногу изневерува!

Слободен печат
Неверството е најчестата причина поради која се растураат љубовните врски и брачните заедници. За тоа е виновен карактерот на личноста која изневерува и која не...
Еспресо Жена Магазин Мода

Вака изгледа кога Ели Саб ќе ја дизајнира венчаницата за својата снаа (ФОТО)

Слободен печат
Не е тајна дека Ели Саб е познат по вечерните фустани кои ги дизајнира, но и венчаниците кои со задоволство би ги носела апсолутно секоја...
Еспресо Шоу биз

Болеста го направила своето: Поранешниот голем заводник изгледа непрепознатливо (ФОТО)

Слободен печат
Актерот Вал Килмер кој со рак на грлото се бори од 2015 година, пристигна во Њујорк за да одржи говор на настанот на ОН. Иако...
Еспресо Шоу биз

Девојче кое неверојатно личи на Ријана ја шокираше и самата пејачка (ФОТО)

Слободен печат
Откако обожавателите на Ријана на Инстаграм пронајдоа девојче кое неверојатно личи на неа и и ја испратија на пејачката, и самата Ријана ја објави истата...
Еспресо Храна

Грчка пита – Највкусната пита која некогаш сте ја пробале (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Вкусот на путерот, спанаќот и сирењето ја праваат оваа медитеранска солена пита незаборавна. Ваквото јадење може да го консумирате како предјадење или за вечера со...
Еспресо Секс

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Слободен печат
Истражување објавено во магазинот Psychology Report покажува дека луѓето кои имаат секс најмалку еднаш месечно во организамот имаат зголемено ниво на одредени антитела, што е...
Еспресо Слободна ТВ Убавина

НА ШМИНКАЊЕ СО ЗОКА – петти дел

Слободен печат
Мејкап артистката Зорица Николова, уметник по образование, но и по сензибилитет, креира осум различни изгледи кај девојки и жени на различна возраст. Суштината на шминкањето...
Еспресо Шоу биз

Ги воодушеви фановите со фотографиите: Жешката манекенка ужива на плажа

Слободен печат
Една од најпопуларните манекенки денес, Елса Хоск, ужива на одмор на тропски острови. Убавата Швеѓанка во повеќе наврати покажа како изгледа во бикини и во...