Категорија: Еспресо

Еспресо Шоу биз

Ќерката на Драган Бјелогрлиќ е вистинска убавица! Таа привлекува внимание каде и да се појави, а еве со што се занимава (ФОТО)

Слободен печат
Актерот и режисерот Драган Бјелогрлиќ го чува својот приватен живот далеку од очите на јавноста, но фактот што синот Алексеј исто така стана актер, се...
Еспресо Мода

Новата Рејчел: Фризурата на Џенифер Анистон која би можела да ја надмине класиката од 90-те

Слободен печат
Ако за некоја фризура може да се каже дека одбележила едно десетлетие и станала класика, тогаш тоа е фризурата на Рејчел Грин, ликот што го...
Еспресо Шоу биз

ХИТ-ФОТО! Ако Арнолд Шварценегер живееше во Македонија и работеше за 200 евра плата – ќе изгледаше вака! (ФОТО)

Слободен печат
На социјалните мрежи се појави фотографија од човек кој што премногу наликува на светски познатиот актер – Арнолд Шварценегер. Се разбира, некој беше доволно креативен...
Еспресо Шоу биз

Селена Гомез искрено: Коментарите дека сум дебела ме уништија! (ВИДЕО)

Слободен печат
Селена Гомез гостуваше во една емисија во која за првпат зборуваше за тоа како „body shaming“ влијаел на неа и нејзиното здравје. Пејачката варирала со...
Еспресо Шоу биз

Ја изневери Клои Кардашијан двапати, а сега сака да се смират

Слободен печат
Кошаркарот Тристан Топмпсон порано беше во врска со Клои Кардашијан, со која има и ќерка, но нивната љубовна романса е завршена откако двапати ја изневери....
Еспресо Убавина

Убавината им е на прво место: Мажите од ова племе се шминкаат по три часа за да ги заведат жените (ФОТО)

Слободен печат
Стандардите и критериумите на убавина се различни на сите краеви на светот, а во номадското племе Водабе, населено во сахарските предели на државата Нигер, жените...
Еспресо Шоу биз

Секси црвени чизми, деколте и кратко здолниште! На Ана Николиќ и порачаа: „Раста повторно ќе се заљуби во тебе“! (ФОТО)

Слободен печат
Популарната пејачка Ана Николиќ (41) ги запали социјалните мрежи со минијатурен црн фустан, длабоки чизми и раскопчан капут во иста боја. Пејачката со својата нова...
Еспресо Шоу биз

Горан Пандев: „Ти си нашиот живот, среќен роденден љубов моја!“ (ФОТО)

Слободен печат
Нашиот најдобар фудбалер на сите времиња, Горан Пандев денеска има посебна причина да слави. Неговата ќеркичка Ана полни четири години. Популарниот Пандев на својот профил...
Еспресо Шоу биз

Ја прашаа Марија Шерифовиќ дали би снимила дует со Јелена Карлеуша! Нејзиниот одговор ќе ве изненади! (ФОТО)

Слободен печат
Српската ѕвезда Марија Шериофиќ во интервју за српскиот портал „Телеграф“ одговори во какви односи е со Џејла Рамовиќ, зборуваше за цифрите кои ги земаат српските...
Еспресо Шоу биз

И тој не може да си поверува! Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот маж на светот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарниот пејач и актер, Џон Леџенд е прогласен за најсексапилниот човек на планетава, а ваквата одлука ја донесе списанието „People“. Леџенд е оженет со манекенката...