Категорија: Еспресо

Вести Еспресо Култура Храна

На слоештички кавијар кај Ирена и Сергеј Андреевски

Јасмина Кантарџиева Димков
Сте биле ли некогаш во селото Слоештица, родната грутка на нашиот литерарен гениј, Петре М. Андреевски. Ако сè уште не сте биле, задолжително да одите...
Еспресо Шоу биз

Елтон Џон потврди: Мајкл Џексон беше психички болна личност! Тешко беше да се дружиш со него!

Слободен печат
Иако Елтон Џон едно време беше пријател со Мајкл Џексон, работите почнаа да се менуваат како што веќе починатиот пејач старееше. „Го познавав Мајкл од...
Еспресо Шоу биз

Како Северина се подготвува за турнејата? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ (47) интензивно работи на подготовките за својата голема турнеја, а дел од атмосферата го објави на својот Инстаграм профил. Некои се зачудија...
Еспресо Мода

Кралицата Летиција знае како да биде во центарот на вниманието (ФОТО)

Слободен печат
Со Војната парада во Мадрид беше прославен шпанскиот Ден на државноста. Нормално, свеченоста не ја пропушти ниту кралското семејство, а како и обично во центар...
Еспресо Хороскоп

Дневен хороскоп 15 октомври 2019, вторник

Слободен печат
Овен Ќе ставите крај на нешто, но ќе започнете друго што ќе биде еден вид чекор напред. Пријатни моменти поврзани со домот или живеалиштето. Ќе...
Еспресо Хороскоп

Лицата родени во овие два хороскопски знаци никогаш не знаат да се релаксираат

Слободен печат
Тие секогаш се загрижени и на сите работи гледаат со голем песимизам. Лицата родени во хороскопските знаци Јарец и девица никогаш не се во целост...
Еспресо Шоу биз

Пејачката Сани направи Хаос! (ВИДЕО)

Слободен печат
Една од нашите најатрактивни фолк-пејачки Сања Гроздановска по пауза од подолго време во етер пушти нова песна. Темата носи наслов „Хаос“, а за истата Гроздановска...
Еспресо Шоу биз

Погледнете во луксузната куќа на Џастин Бибер која чини 8,5 милиони долари (ФОТО)

Слободен печат
Познатиот канадски пејач Џастин Бибер реши да ги „отвори вратите“ од својот дом во Беверли Хилс каде пејачот живее заедно со сопругата Хејли Бибер. Имено,...
Еспресо Шоу биз

Велат дека досега не се пријавила поубава кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен печат
Членовите на жирикомисијата од „Ѕвездите на Гранд“ често се жалат дека ѕидот кој го имаат пред себе им е „најголемиот хендикеп“, со оглед на тоа...
Еспресо Шоу биз

Не се знае од кој агол е поубава: Новата девојка на Нејмар е Хрватка, а кога ќе ја видите ќе ви застане срцето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Бразилските објавија информација дека фудбалерот Нејмар има нова девојка која изгледа како „бомба“! Ако се верува на тамошните медиуми, новата девојка е Наталија Баруих, која...