Категорија: Еспресо

Еспресо

Дали Клеопатра навистина ја убила змија? Теоријата за змиското каснувањето

Слободен печат
Сè што денес знаеме за смртта на египетската кралица е она од мемоарите на Октавијан. Но постојат нелогичности кога е во прашање теоријата дека Клеопатра...
Еспресо

Ретко кој не го гледал филмот „Убава жена“: Оригиналната приказна требало да биде многу „повалкана“

Слободен печат
Средовечен бизнисмен плаќа млада проститутка да живее со него и да глуми дека му е девојка една недела. Тоа пред триесетина година не беше баш...
Еспресо

Џакузи, сонце, рај… Шварценегер изолацијата ја подигна на ново ниво

Слободен печат
Познатиот глумец и поранешен гувернер на Калифорнија на своите фанови им порача да останат дома поради ширењето на коронавирусот. „Остани. Дома. Тоа важи и за...
Еспресо

Имаат преголеми очекувања: Овие хороскопски знаци избрзуваат во љубовните односи

Слободен печат
Овие хороскопски знаци никогаш не се водат по познатото „нека оди така како што треба“, туку се обидуваат самите да го постигнат тоа. Кога се...
Еспресо

Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви се потребни брашно и шеќер (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Еспресо

Неда Украден во изолација во Белград на вода: Не се плашам!

Слободен печат
Неда Украден ги почитува сите мерки што се пропишани и времето го поминува во самоизолација. Таа сама престојува во нејзиниот стан во луксузната населба Белград...
Еспресо

Освојте ги и ќе ве сакаат до крајот на животот: Најпосветените хороскопски знаци

Слободен печат
Љубовта и врската беа доволно комплицирани и без апликациите за запознавање. Денес, за вечна љубов се смета појава која веќе е минато. Сепак, не треба...
Еспресо

Во домот на Џенифер Лопез ни во карантин не е досадно: Погледнете го семејниот танц кој стана хит на социјалните мрежи!

Слободен печат
Додека престојува во самоизолација во својата пространа вила, Џенифер Лопез им се посветила на своите најмили, а преку социјалните мрежи покажа дека никогаш не им...