Категорија: Еспресо

Еспресо

ЧУДО: Таа има 90 години и го победи коронавирусот, а еве што советува!

Слободен печат
Кристин Вуд (90) од Сиетл излегла како победник од битката со коронавирусот и докажала дека може да се победи овој вирус. Таа им дала надеж на...
Еспресо

Барбара е нова пејачка на македонската естрада, но кога ќе видите како изгледа ќе останете со отворена уста! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дефинитивно на македонската музичка сцена и недостигаат нови имиња кои ќе создаваат модерна музика. Едно од тие имиња е ѝ младата пејачка Барбара Поповиќ која...
Еспресо

Горан Пандев и неговото синче Филипо упатија јасна порака! (ФОТО)

Слободен печат
Во карантин е ѝ нашата најголема фудбалска ѕвезда Горан Пандев, кој моментално со своето семејство е во Џенова, Италија. Како и многу негови колеги од...
Еспресо

Паника поради корона: Северина ја дезинфицираше целата вила на Кеба (ВИДЕО)

Слободен печат
Северина Којиќ (47) деновите ги поминува во Белград во семејната вила на сопругот Игор Којиќ (32). Со нив во домашна изолација се и неговите родители...
Еспресо

Како го поминуваат времето во карантин Бела Хадид, Емили Ратајковски, Кендал Џенер… (ФОТО)

Слободен печат
Деновите во изолација се пред нас, во зависност од државите кои донесуваат различни мерки за уништување на една од најголемите опасности на човештвото денес, а...
Еспресо

Крај по четири месеци љубов! Пејачката Милица и актерот Петар раскинаа, а ова е причината! (ФОТО)

Слободен печат
Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ и познатиот актер Петар Стругар раскинаа по четиримесечна врска. Иако се зборуваше дека пејачката и актерот се заедно во нејзиниот...
Еспресо

Бен Афлек може повторно да заврши на рехабилитација, а тоа е само поради една причина (ФОТО)

Слободен печат
Сите беа изненадени кога на почетокот од месецот се појавија информации за тоа дека 47-годишниот актер Бен Афлек е повторно заљубен, и тоа во 16...
Еспресо

Слушнете ја песната која хрватскиот пејач Горан Каран ја посвети на девојчето кое загина во земјотресот

Слободен печат
15-годишното девојче кое беше тешко повредена во земјотресот кој во недела го погоди Загреб, починала од последици на повредата. Не долго после веста, познатиот хрватски...
Еспресо

Вразумете се веќе еднаш будали! Владо Георгиев објави тажна снимка од болница во Шпанија и упати остра порака! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот кантавтор Владо Георгиев повторно порача колку е важно да се остане дома за време на пандемијата на коронавирусот. Пејачот и музичарот се огласи на...