Мода- Page 5 of 52 - Слободен печат

Category : Мода

Еспресо Мода

Шеширот како добар одраз на стилот: Овие 3 модели ќе доминираат оваа сезона!

Слободен печат
Најпопуларниот аксесоар оваа есен и зима е дефинитивно шеширот... Доколку сакате шешири, ќе ве израдува веста дека во модата се вратија на голема врата. Оваа година...
Еспресо Мода

Заблескајте во полн сјај на новогодишната ноќ: 6 најубави стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Новата година набрзо присигнува, па време е да започнеме да мислиме во што ќе заблескате на новогодишната ноќ. Кога станува збор за овој период, пожелно...
Еспресо Мода

Алесандра Амбросио повторно доби восочна фигура во музејот на Мадам Тисо! (ФОТО)

Слободен Печат
Познатата манекенка Алесандра Амбросио (38) доби нова восочна фигура во музејот Мадам Тисо. Поранешниот ангел на Викторија Скрет беше присутен на отварањето на изложбата Fashion...
Еспресо Мода

Меланија Трамп ги знае сите правила на добриот стил: Комбинацијата од овие две бои е полн погодок! (ФОТО)

Слободен печат
Меланија уште еднаш демонстрираше како изгледа совршено стилски усогласена комбинација… Првата дама била во посета на една клиника каде се дружела со мали деца, а...
Еспресо Мода

Ова е најдобро облечeниот маж во 2019: Жените се во шок! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот и исклучително успешен холивудски актер Тимоти Шаламе ја заклучува година со уште едно признание, овој пат поради својот стил на облекување, не поради глумата....
Еспресо Жена Магазин Мода

Долг фустан и чизми: Џеј Ло ќе ви покаже како се носи најженствената комбинација (ФОТО)

Слободен печат
Фустаните до глужд со интересен принт се многу популарни овие денови, а на овој тренд не му одолеа ниту Џенифер Лопез. Пејачката демонстрираше како овој...
Еспресо Мода

Моден погодок или модна катастрофа? Што мислите за стајлингот на Рита Ора? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Рита Ора синоќа настапи во арената „О2“ во Лондон на настанот „Capital Radio Jingle Bell Ball“. По одличниот сценски настап, се прошета и по...
Еспресо Мода

Сите зборуваат за црниот фустан на кралицата Летиција: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат
Модните избори на шпанската кралица Летиција секогаш се коментираат. Главно позитивно, а во последното издание сопругата на шпанскиот крал Фелипе успеа да го запре здивот...
Еспресо Мода

Големиот успех на британската модна дизајнерка (ФОТО)

Слободен Печат
Стела Меккартни оствари нов огромен успех. Познатата дизајнерка и активистка се појави на насловната страна на американското издание на модниот магазин „Вог“, како првата модна...
Еспресо Мода

Топ 10 манекенки кои ја одбележаа 2019 година! (ВИДЕО)

Слободен Печат
YouTube каналот „Ojitoverde“ избра топ 10 манекенки за оваа година. Овие манекенки и топ-модели ја одбележаа годината носејќи ги највпечатливите модни парчиња на најдобрите ревии...