Категорија: Мода

Еспресо Жена Магазин Мода

Посексипилен костим за капење не постои! Дали би платиле 150 евра за цела плажа да гледа во вас? (ФОТО)

Слободен печат
Провокативните костими за капење се само за храбрите дами. View this post on Instagram @shesgot_krvs looking super hot in our slash bikini in red.. 🔥🔥🔥...
Еспресо Жена Магазин Мода

Секоја жена од стил мора да го знае ова: Вака се носи најпопуларниот аксесоар за коса за оваа сезона! (ФОТО)

Слободен печат
Овој аксесоар секоја фризура ќе ја направи интересна, па не не чуди што освои многумина дами. Сите трендсетерки веќе ја прошетаа фризурата украсена со овој...
Еспресо Жена Магазин Мода

Девојки, ова е за вас: Еве како да се облекувате есенва (ФОТО)

Слободен печат
Оваа сезона кожата ќе биде водечки материјал. Од панталони, здолништа, па се до јакни, сите парчиња ќе може да се најдат и во кожена варијанта....
Еспресо Мода Шоу биз

Портокаловата дефинитивно е нејзина боја: Џенифер Лопез никогаш не изгледала подобро! (ФОТО)

Слободен печат
Латино дивата Џенифер Лопез не престанува да го изненадува светот со својот младешки изглед, совршената линија и уште подобриот стил на облекување. Од сите нејзини...
Еспресо Жена Магазин Мода

Повторно на тронот: Сукња број 1 за наредната сезона (ФОТО)

Слободен печат
Модниот свет со многу измешани емоции размислува за плисираната сукња. Овој модел долго време беше надвор од радарот и се сметаше за застарен. Но сега...
Еспресо Мода Шоу биз

Србинка има 19 години и заработува милиони: Го живее американскиот сон, а сега е во трка за најубава девојка на планетата (ФОТО)

Слободен печат
Марија Жежељ, српска манекенка, пејачка и јутјуберка веќе година дена живее во Америка, а неодамна постигна голем успех кога се прошета на писта на престижната...
Еспресо Мода

ПРВА ДОЛЖНОСТ ПО ПОРОДИЛНОТО: Меган Маркл ја претстави својата колекција на облека (ФОТО)

Слободен печат
Оваа колекција е наменета за вработените жени кои се со послаба финансиска состојба. Целиот приход ќе биде наменет за хуманитарни цели....
Еспресо Мода Шоу биз

Стилот на штедливата Кејт Мидлтон сите сакаат да го копираат: Цветен фустан и чевли од кои не се одвојува веќе четврто лето! (ФОТО)

Sloboden pe;at
Војвотката од Кембриџ Кејт Мидлтон ја посети прекрасната крадина на Кралското друштво за холтикултура во англиското село Висли, со цел да го отвори фестивалот под...
Еспресо Жена Магазин Мода

Актерката воодушеви со изборот: Совршен стајлинг за есенските денови (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Пријанка Чопра има одлично чувство за мода, а нејзините комбинации на облека се за чиста десетка. Пред некој ден таа беше фатена од папараците...
Еспресо Мода

Ријана ја прошета најмалата торбичка во светот (ФОТО)

Слободен печат
Ријана дефинитивно знае како да привлече внимание со својот аутфит, дури и кога се работи за лежерна комбинација. Модната икона прошета во најобична црна тренерка,...