Мода- Page 3 of 52 - Слободен печат

Category : Мода

Еспресо Мода

Ја промашила големината? Мараја Кери во неколку броеви помал корсет, едвај се движи! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Мараја Кери слави 25-годишнина на еден од своите најголеми хитови,  “All I Want For Christmas Is You”, а по тој повод дошла во Емпајр стејт...
Еспресо Мода

Сандра Булок ќе ви покаже кој модел на чизми оди со сè (ФОТО)

Слободен печат
Сандра Булок (55) привлече големо внимание кај минувачите и папараците кои ја сликаа како излегува од една зграда во Беверли Хилс. Холивудската актерка за обавување...
Еспресо Мода

Сите зборуваат за стајлингот на Колинда Грабар: Ја ископирала Меланија Трамп од глава до пети!

Слободен печат
Претседателката на Хрватска, Колинда Грабар Китаровиќ, уште еднаш се најде во центарот на вниманието благодарение на својот стајлинг. На соочувањето на претседателските кандидати Колинда се...
Еспресо Мода

Како вистинска дива: Стајлингот на Тејлор Свифт пример за гламур и елеганција (ФОТО)

Слободен печат
Тејлор Свифт блескаше на црвениот тепих на премиерата на филмот „The Cats“ во Лос Анџелес, каде што се појави во друштво на нејзиното момче Алвин,...
Еспресо Мода

Година на „голи“ фустани: 9 најдобри модели во 2019 (ФОТО)

Слободен печат
Секоја година светските ѕвезди нè воодушевуваат – некои повеќе, некои помалку – со изборот на модните комбинации со кои се одлучуваат да прошетаат на црвениот...
Еспресо Мода

Невестата во црно: Лидија Панг покажа дека треба да се излезе од шаблонот (ФОТО)

Слободен печат
Лидија Панг покажа дека треба да се излезе од шаблонот и да се остане доследен на својот вкус и на желбите. Таа е модна дизајнерка,...
Еспресо Мода

Морала да внимава да не открие премногу: Бијонсе во фустан кој премалку остава на фантазијата (ФОТО)

Слободен печат
Бијонсе викендов била на прославата на 50-роденден на раперот Паф Деди во Лос Анџелес, во придружба на нејзиниот сопруг Џеј Зи. Носела атрактивен фустан со...
Еспресо Мода

Ќерката на Кејт Мос, Лила Мос го освои модниот свет! (ФОТО)

Слободен Печат
Планетарно популарната убавица ја знае цел свет, а нејзината убавина и талент ги наследи Лила Мос, нејзината ќерка. Всушност, манекенката Кејт Мос ја добила Лила...
Еспресо Мода

Едно парче кое ќе ви треба за шик изглед оваа зима: Во него секоја жена изгледа како милион долари! (ФОТО)

Слободен печат
Доколку планирате да вложите во едно квалитетно парче гардероба оваа зима, тогаш нека биде тоа крем капутот. Овој модел секогаш ќе биде во тренд, а...
Еспресо Жена Магазин Мода

И после пак не верувајте: 10 фотографии кои докажуваат дека фризурата го менува изгледот на жената (ФОТО)

Слободен печат
Талентираниот фризер Евгени Жук е вистински мајстор во својот занает. Тој е фризерот за којшто сонуваат жените ширум светот. Тој е најбараниот професионалец во Москва,...