Категорија: Мода

Еспресо Мода

Едноставна како Џесика Алба или бохо стил како Кирстен Данс? Што ќе одберете од црвениот тепих во Лос Анџелес? (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
Многу познати личности се собраа во музејот „Гети“ во Лос Анџелес за да присуствуваат на доделувањето на наградите InStyle. Со своето присуство свеченоста ја разубавеа...
Еспресо Жена Магазин Мода

Мода за жените после 40: Како да изгледате префинето, модерно и отмено, но целосно пристојно! (ФОТО)

Слободен печат
По 40-та година секоја жена многу добро знае што и стои навистина добро. Така барем изгледа според Инстаграм профилите на оние жени кои уживаат во...
Еспресо Мода

Кралскиот џет-сет на едно место: Микс од стилови на крунисувањето на Нарухито (ГАЛЕРИЈА)

Слободен печат
На церемонијата на крунисувањето на Нарухито присуствуваа околу 2.000 гости, меѓу кои голем број странски државници. Меѓу гостите беа и принцот Чарлс, шпанскиот крал Фелипе...
Еспресо Мода

Не го чувајте лакот на ноктите повеќе од 5 дена! Може сериозно да ви ги оштети ноктите

Слободен Печат
За совршен изглед на ноктите никогаш не ја прескокнувајте базата за лак и пилинг, кои можете лесно да ги подготвите и во вашата кујна. Пред...
Еспресо Мода Шоу биз

Кристина Димитријевска од Црна Гора се враќа со титула! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вчера се одржа финалето на „Мис Глоуб“ 2019 во Улцин, Црна Гора на кое Македонија ја претставуваше преубавата тетовчанка Кристина Димитријевска. Кристина од Улцин се...
Еспресо Мода

Фризерот на Ким Бесинџер изгледа не бил на ниво на задачата (ФОТО)

Слободен печат
Ким Бесинџер како Бонд девојка ги освои срцата на гледачите, но и на бројни познати мажи меѓу кои и Ричард Гир, Принц, Џон Питерс… Сите...
Еспресо Мода

Натали Портман на црвениот тепих прошета во целосно проѕирен фустан (ФОТО)

Слободен печат
Актерката на својот препознатлив елегантен стил му даде храбра нота. Натали Портман беше една од најистакнатите лица на престижната гала вечер во Лос Анџелес, а...
Еспресо Мода

Есента никогаш не изгледала подобро! Шик парче облека кое ќе ве стопли и направи да изгледате фантастично (ГАЛЕРИЈА)

Слободен Печат
Ролката е парче облека кое што секоја жена мора да го поседува во својот плакар. Тоа е најпопуларното есенско парче кое може да се носи...
Еспресо Мода Останатo Спорт

Луксуз и гламур на свадбата на Надал (ФОТО)

Слободен печат
Рафаел Надал и Марија Франциска Чиска Перељо се венчаа во саботата на еден од најскапите имоти во Мајорка. На венчавката што се најавуваше со месеци,...
Еспресо Мода

Поранешната сопруга на Даниел Кајмакоски, Кристина ја претставува Македонија на изборот „Мис Глоуб“ (ФОТО)

Слободен печат
Вечерва во црногорскиот град Улцин, по 47 пат по ред ќе се одржи финалето за изборот на „Мис Глоуб“ за 2019 година. Нашата држава ја...