Категорија: Мода

Еспресо Мода

Сите се смеат за манекенскиот чекор на бујната старлета во танга (ВИДЕО)

Слободен печат
Инстаграм моделот Деми Роус последните денови е тема број еден за шега откако се обиде во улогата на манекенка и се прошета на модната писта....
Еспресо Мода Шоу биз

Дречливо и премногу тесно! Сите зборуваат за деколтето на Мишел Обама (ФОТО)

Слободен печат
Мишел Обама (55) е запаметена како една од првите дами со истанчен стил, па внимание привлекува и сега кога повеќе не е во Белата куќа....
Еспресо Мода

Наоми Кембл повторно мета на негативни критики!

Слободен Печат
Наоми Кембл (49) повторно е мета на натписите на интернет и друштвените мрежи, пишува dailymail.co.uk. Неодамна се покренаа и медиумските нагаѓања како познатата манекенка „одбила...
Еспресо Жена Магазин Мода

Моден императив на сезоната: Трендот на одела во силни бои продолжува! (ФОТО)

Слободен печат
Секоја дама од стил мора да има едно вакво одело во својата гардероба… Оделата во силни бои дефинитивно се најголемиот тренд оваа сезона. Сите трендсетерки...
Еспресо Мода Шоу биз

Карлеуша во змиска кожа ја изненади јавноста (ФОТО)

Слободен Печат
Јелена Карлеуша е една од најдобро облечените на балканската јавна сцена, а тоа го покажа и со својата нова модна комбинација. Во прашање е несекојдневен...
Еспресо Мода Шоу биз

Плус сајз блогерка ја КОПИРА СЕКОЈА КОМБИНАЦИЈА на Меган Маркл: Нејзиниот Инстаграм профил е ЧИСТА ИНСПИРАЦИЈА (ФОТО)

Слободен печат
Не е тајна дека жените масовно го копираат стилот на Меган Маркл. Меѓутоа, оваа блогерка тоа го прави на сосема поинаков начин. Кејти Стурино (36),...
Еспресо Жена Мода Убавина Шоу биз

Бела Хадид призна: Работата ме натера да плачам секој ден!

Слободен печат
Уште од самиот почеток кога почна да работи како модел, кариерата на Бела Хадид оди само нагоре. Не требаше да помине многу време пред да...
Еспресо Мода

Шарлиз Терон блесна во фустанот на „Диор“: Го шиеле 1.200 часа! (ФОТО)

Слободен печат
Пред неколку дена Шарлиз Терон присуствуваше на хуманитарниот настан „Africa Outreach Project Fundraiser“, а за таа прилика облекла фустан кој привлече големо внимание. Глумицата се...
Еспресо Мода

Во кожа од глава до пети: Оливија Кулпо демонстрира како се носи овој тренд без грешка! (ФОТО)

Слободен печат
Тешко е да се носи овој тренд, а да не се прејде границата на добриот вкус. На неа и појде од рака уште еднаш да...