Мода- Page 10 of 52 - Слободен печат

Category : Мода

Еспресо Мода

Моден минимализам: Хејли Бибер уште еднаш им одржа модна лекција на сите! (ФОТО)

Слободен печат
На ревијата на еден бренд Хејли Бибер се појави во стајлинг со кој уште еднаш ја потврди титулата за икона на стилот. Минимализмот отсекогаш е...
Еспресо Мода Убавина

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тинејџерката Аселја Калаганова целиот свој живот и зборувале дека е една чудна, но дека сепак за нејзината убавина постои место под сонцето. Оваа девојка почнала...
Еспресо Мода

Актерката во најдобрата спортско-елегантна комбинација до сега! (ФОТО)

Слободен Печат
Кристен Стјуарт е позната како некој кој не се грижи за правилата кога е во прашање модата, па многу често можевме да ја видиме во...
Еспресо Мода

Лежерно, но интересно издание на Меланија Трамп: Првата дама во чевли кои секој може да си ги дозволи

Слободен печат
Меланија Трамп уште еднаш докажа дека не им робува на најскапите модни марки. Таа секогаш привлекува внимание со своите перфектни модни комбинации, а токму тоа...
Еспресо Мода

Ким Кардашијан мета на критики: „Носиш чевли од 1.000 долари, а палецот ти испаѓа! (ФОТО)

Слободен печат
Ким Кардашијан се појави на доделувањето на наградите American Influencer Awards за да врачи награда за уметнички достигнувања. Како и обично, Ким го привлече вниманието...
Еспресо Мода Шоу биз

Овие фустани станаа тотален хит, а сите јасно гледаат дека овие ѕвезди во нив не носат гаќички (ФОТО)

Слободен печат
Го нарекуваат „sideflank“, а странските медиуми пишуваат дека се уште попредизвикателни од „sideboob“. Станува збор за крој на фустани кои од страната имаат шлиц до...
Еспресо Мода

Кралицата Летиција не знае да погреши: Еве како се носи овој прекрасен фустан со есенски мотиви! (ФОТО)

Слободен печат
Кралицата Летиција (47) се појави на хуманитарниот саем во Мадрид на кој се собира пари за организацијата „Nuevo Futuro“, која обезбедува дом за децата без...
Еспресо Мода

Нов тренд на Инстаграм: Не им е доволно што го фотошопираат задникот, сега и ова

Слободен печат
Многу познати личности се „обвинети“ за започнување на новиот тренд издолжување на прстите, за раката да изгледа послаба. Необичниот тренд првенствено го започнале познатите личности...
Еспресо Мода

Водечкиот модел на сезоната: Сите трендсетерки одлепија за теди капутот! (ФОТО)

Слободен печат
Минатата година се појави и предизвика општо воодушевување меѓу припадниците на поубавиот пол. Моделот на капутот, попознат под името теди е апсолутен хит и оваа...
Еспресо Мода Шоу биз

Мерил Стрип во главниот одбор за Мет Гала!

Слободен Печат
Мерил Стрип, Лин-Мануел Миринда и Ема Стоун се одбрани да бидат во одлучувачкиот одбор наредната Мет Гала, пишува people.com. Metropolitan Museum Of Art во мај...