Категорија: Храна

Еспресо Храна

Брз и вкусен ручек: Шпагети во бел сос со сланина

Уште една фантастична комбинација на сос, која секако одговара со сите видови на тестенини, направете ја и уживајте во вкусот. Потребни состојки: – 300 гр....
Еспресо Семејство Храна

Мали тајни на големите готвачи

Слободен печат
Млекото нема да ви загори ако садот во кој треба да се вари претходно добро го измиете со ладна вода. Непријатниот мирис и вкусот на...
Еспресо Храна

Прсти да излижеш: Полнети печени компири со фил од пица

Слободен печат
Направете го овој превкусен рецепт и израдувајте ги домашните, убедени сме дека сите ќе уживаат во супервкусот на овие полнети печени компири со фил од...
Еспресо Храна

Продукти во кои се додаваат вештачки бои

Слободен печат
Дури и продуктите за кои сте мислеле дека се здрави, всушност често имаат дополнителни хемикалии за да бидат повкусни или само за да изгледаат подобро....
Еспресо Храна

Едноставна, а превкусна чоколадна торта од палачинки

Слободен печат
Одлична торта од палачинки, со која ќе ги изненадите вашите сакани. Потребни состојки за палачинките: 3 јајца 250 г брашно 200 мл млеко прстофат сол...