Категорија: Храна

Еспресо Храна

Изгледа едноставно: Четири трикови како да направите помфрит вкусен како во ресторант

Слободен печат
Пржените компирчиња поради многу причини важат за омилена храна на сите генерации и тоа насекаде во светот. Но тука се појавува проблемот околу нивното подготвување....
Еспресо Храна

Мароканска чорба од црвена леќа: Веганска, без глутен и полна со растителни протеини

Слободен печат
За сладокусци и вегани истовремено, оваа мароканска чорба е одличен рецепт за зимските месеци. Таа е топла и вкусна, а е здрава и со ниска...
Еспресо Храна

Велат дека се подобри од американските: Брзи јапонски палачинки – меки и сочни!

Васко Спасоски
Јапонските палачинки потсетуваат на американските, но се дупло подебели, додека телото е три пати помеко. Состојки: 2 јајца 3/4 шолји млеко 1 лажичка екстракт од...
Еспресо Храна

УМЕТНОСТ ВО КУЈНА: Киксови поради кои колачите не ви успеваат

Слободен печат
Проблемот кој бројните почетници во кујната ги доведува до откажување во подготовката на колачите е нивниот лош исход. Имено, често се случува иако рецептот го...
Еспресо Храна

Еве како да ја исчистите калинката за 30 секунди! (ВИДЕО)

Слободен печат
Многумина ја сакаат калинката, но често не се решаваат да ја купат бидејќи е прилично тешко да се дојде до нејзините семки. Во продолжение погледнете...
Еспресо Храна

Си­те здрав­стве­ни пред­нос­ти на ба­на­ни­те: На­ут­ро за здрав об­рок, а на­ве­чер за до­бар сон

Слободен печат
Ба­на­на­та е сов­рше­на за ужи­на би­деј­ќи е иде­ал­на за но­се­ње на ра­бо­та или во школо, а си­гур­но ќе ве држи си­ти не­кол­ку ча­сови. Спо­ред про­тек­ци­о­нис­ти­те,...