Категорија: Храна

Еспресо Храна

Сочна, а крцкава: Домашна рол баклава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Највкусните колачи понекогаш е наједноставно да ги направите. Таква е и оваа рол баклава. Состојки: 500 гр тенки кори, 100 грама мелени ореви, 100 грама...
Еспресо Храна

Супербрза вечера: Тортиља со пилешко готова за 20 минути

Слободен печат
Доколку сте гладни навечер, а уморни сте од готвењето, тогаш ова е идеалниот рецепт за вас. Брза подготовка, а сепак превкусно. Состојки: – 2 тортиљи...
Еспресо Храна

Совршен летен оброк: Полнети пиперки со сирење! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Сјаен рецепт за летниот ручек. Многу се вкусни и брзо се подготвуваат. Наместо да користите ориз и месо, прилагодете си го овој рецепт за тропските...
Еспресо Магазин Семејство Храна

ПРВА ПОМОШ: Корка леб и лимон ако ви застане рибја коска

Слободен печат
Многу луѓе сакаат риба, но не ја јадат често од страв да не проголтаат рибја коска. За да не ви се случи тоа, рибата пред...
Еспресо Жена Магазин Слободна ТВ Храна

Пудинг торта со ролери (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Состојки 1 пудинг од ванила 1 пудинг од шумско овошје 1 пудинг од чоколада 3 лажици густин 12 лажици шеќер 1,500 мл. млеко 180 гр....
Еспресо Храна

Палачинки тортиљи полни витамини: Неверојатен оброк готов за 5 минути! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Комбинација од здрав зеленчук и наминирици ќе ви ја даде потребната доза на енергија… Состојки: – 4 големи тортиљи од интегрално или пченкарно брашно –...