Буштур во кобната вечер се дружеше со култниот пејач на Дивље јагоде и Бијело Дугме, Ален Исламовиќ

Легендарниот македонски кошаркар, Благоја Георгиевски – Буштур вечерта пред трагично да го загуби животот беше на вечера со популарниот Ален Исламовиќ.

Поранешниот пејач на култните групи Дивља јагоде и Бијело Дугме, не може да поверува дека животот го загуби неговиот голем пријател.

„Утринава во сообраќајна несреќа во Скопје загина легендарниот кошаркар Благоја Георгиевски – Буштур. Минатата вечер бевме заедно на вечера. Нека му е вечна слава и големо и искрено сочуство на неговото семејство, пријателите и љубителите на македонската кошарка. Вечно ќе бидеш во нашите срца Благоја“, напиша Ален Исламовиќ на својот Фејсбук профил.

Прочитајте и...  ВИДЕО: Што се случува со Арсенал, „волците“ го освоија Лондон!

Поврзани вести

Лапорта одби понуда од 250 милиони евра за Меси!

Слободен печат

Искази на сведоци во случајот „Титаник“: Во Советот на Општина Кисела Вода се делеле пари за ВМРО-ДПМНЕ

Слободен печат

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Слободен печат

Маричиќ: Ќе има редовна и динамична проверка на работата на судиите и обвинителите

Лука Андреев

Лига Европа, Трајкоски: Имаме тактика за брзата игра на Словенците!

Слободен печат

Се пролонгира потпишувањето на договорот за сместување на пациентите во поранешна „Мала Богородица“

Остави Коментар

MacedonianAlbanian