Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО) - Слободен печат

Бурниот живот на Вознијацки: Се сликаше гола за магазин, а Роналдо ја „ќари“ со скап автомобил (ФОТО)

Данската тенисерка вчера и официјално на 29 години замина во пензија.

Каролина Вознијацки со поразот од Онс Жабер во третото коло на Австралија Опен и официјално замина во тениска пензија.

Богата кариера на данската тенисерка ја одбележаа успесите на терените на кои освои 30 ВТА титули, една грен слем титула и беше прва тенисерка на ВТА ранг листата, но и поради бурниот живот кога не се дружеше со рекетот.

Вознијацки е една од првите жени тенисерки по 2000-тите години која се согласи да се слика гола за магазинот „Спортс Илустрејтед“, исто така имаше бурен љубовен живот „дружејќи“ се со ѕвезди како Кристијано Роналдо, Фернандо Торес, но имаше и откажана свадба со голферот Рори Мекилрој. На крајот Вознијацки се венча за поранешниот НБА кошаркар, Дејвид Ли.

Каролина е родена во Одензе во спортско семејство на полски емигранти. Нејзината мајка беше одбојкарка, а татко и беше фудбалер. Со 15 години стана професионална тенисерка и веќе наредната година влезе помеѓу најдобрите 100 на ВТА ранг листата. Оттогаш Вознијацки постојано е во врвот на женскиот тенис и ќе биде запаметена како голем борец на терените.

Сепак, како што беше успешна нејзината професионална кариера, таа имаше бурен приватен живот.
Еден од најинтересните моменти од нејзиниот живот е нејзината „афера“ и преписка со Кристијано Роналдо поради која медиумите веруваа дека се во врска, а тие не ги демантираа ваквите вести.
Имено, Роналдо и Вознијацки се допишуваа преку Твитер и се расправаа дали е подобро на тренинг да оди со „ферари“ или „ламборџини“, Португалецот сакаше да оди со „ламборџини“ бидејќи „ферарито“ било многу тивко.

Вознијацки се забавуваше и со Фернандо Торес, а од колегите тенисери, медиумите ја доведуваа во врска со Рафаел Надал и со Хуан Мартин дел Потро, додека Данката потврди дека се забавувала само со Фернандо Вердаско.

View this post on Instagram

Fore!! 😎🏌⛳️👙

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

Најголемиот бродолом во љубовниот живот го доживеа кога беше во врска со голферот Рори Мекилрој. Иако имаа закажан датум за свадба, а поканите им беа поделени на гостите, Мекилрој одлучи да ја откаже свадбата и да ја остави Каролина буквално сама пред олтарот бидејќи не бил спремен за брачен живот.

– Бев уништена, прво мислев дека се шегува со мене. Планирав моминска вечер. Телефонот ми полуде, но не можев да зборувам со никого – зборува Вознијацки која цели две години беше верена за Мекилрој.

По големото разочарување со Рори Мекилрој, Вознијацки започна да го живее животот по свои правила и одлучи да ужива. Често пати знаеше да ги изненади фановите со разголени фотографии, а се сликаше и гола за насловната страница на мгазинот „Спортс Илустрејтед“.

View this post on Instagram

2017 @ESPN #Bodyissue

A post shared by Caroline Wozniacki (@carowozniacki) on

Во 2018 година конечно и тргна и во приватниот живот, откако го освои својот прв и единствен грен слем трофеј, овјави дека е верена со поранешниот НБА кошаркар, Дејвид Ли. Во 2019 година во Тоскана се венчаа, откако претходно Ли ја запроси Каролина со дијамант од 8.88 карати, бидејќи осумката е среќниот број на тенисерката.

На свадбата присуствуваа голем број на спортисти, а улогата на деверува ја доби нејзината најдобра пријателка, Серена Вилијамс.

Прочитајте и...  Хороскоп за 17 февруари 2020: Прочитајте што ве очекува овој понеделник!

Прочитај повеќе

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат

До пролет во топ форма: Диета со здрави јагленохидрати

Слободен печат

Поглед на еден маж кој сака да остане анонимен: Три УЖАСНИ митови за жените!

Слободен печат

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Слободен Печат

Колку часа треба да вежбате за да видите резултати?

Слободен печат

Остави Коментар

деветнаесет + дванаесет =

Прочитај повеќе

Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Слободен Печат

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен печат

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Слободен Печат

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат