Бунтовничка група урнала воен авион на сириската влада во Идлиб

Бунтовничка група урнала воен авион на сириската влада во провинцијата Идлиб, информираше Сириската опсерваторија за човекови права.

Просириската опозициска телевизиска станица „Ориент“ наведува дека авионот бил урнат над Кан Шејкун, град кој е под контрола на бунтовниците.

Сириските државни медиуми не известуваат за инцидентот, пренесе Ројтерс. Џихадистичката група Тарир ел Шам, соопшти дека го урнала авионот над Идлиб.

Прочитајте и...  Николовски и Заев се откажаа од средствата за патни трошоци

Прочитај повеќе

Рекорд на новозаразени во Индија: Вкупниот број на заразени лица е речиси 2,4 милиони

Слободен печат

Како во Србија од 1 септември ќе изгледа образовниот процес во услови на епидемија

МИА Агенција

Во САД над 165.000 починати од Ковид-19

МИА Агенција

Штетата од експлозијата во Бејрут е над 15 милијарди долари

МИА Агенција

Неизвесно денешното продолжение на конститутивната седница на Собранието

МИА Агенција

Помпео во посета на Словенија, потпишува изјава за 5G мрежата

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најмалку 800 жртви во светот поради дезинформации за Ковид-19

МИА Агенција

Илјадници во Белорусија протестираа, почина уште еден демонстрант

МИА Агенција

Деветнаесет години Охридски рамковен договор

МИА Агенција

Села, Гаши и Касами не одат на лидерска кај Ахмети

МИА Агенција

Заев ќе го добие мандатот за нова Влада, Џафери најави седница

МИА Агенција

Сончево и топло до 36 степени, попладне можен дожд

МИА Агенција