Бундеслигашкото дерби без победник (ВИДЕО)

Дербито на четвртото коло во Бундес лигата го одиграа Лајпциг и Баерн Минхен кои на крајот ги поделија бодовите играјќи 1:1. Баерн поведе уште во третата минута со голот на Робет Левандовски.

Домаќинот израмни во финишот на првото полувреме преку Емил Форсберг, со што Лајпциг дојде до бод и остана на првото место на табелата со 10 бодови, еден повеќе од Борусија Дортмунд и два од Баерн.

Во вториот дерби дуел, Борусија пред своите навивачи го декласира Баер Леверкузен со 4:0. Пако Алкасер, Гереиро и во два наврати Марко Ројс ја тресеа мрежата на на „фармацевтите“.

Прочитајте и...  На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Србиновски останува и следната сезона на клупата на Гостивар

Слободен печат

На кои фудбалски стадиони има најдобра атмосфера, високо на листата и еден од соседството (ВИДЕО)

Слободен печат

Италија плаче заедно со Гатузо, почина неговата сестра

Слободен печат

Ова е сериозно, што ако Тајсон почине во рингот

Слободен печат

Тренерот на Сан Антонио распали по претседателот на САД: Трамп е кукавица без мозок и идиот

Слободен печат

Девојките во транс, Шпанецот има поубаво тело од Роналдо (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

КК Гостивар со нов претседател се подготвува за АБА2 лигата

МИА Агенција

Тажна вест, почина НБА легенда

Слободен печат

Барселона најде пари за трансферот на Лаутаро

Слободен печат

Челси и Јувентус пред договор, Сари го носи миленикот во Торино

Слободен печат

Сите спортисти ќе се тестираат пред почетокот на сезоната

Слободен печат

Клубовите го поддржаа предлогот, крај на одбојкарската сезона во Македонија

Слободен печат