Бугарски медиуми: Претседателот Радев во самоизолација по контакт со заразен со ковид-19

Претседателот на Бугарија, Румен Радев ќе биде во самоизолација поради контакт со заразен со ковид-19, јавија бугарските медиуми.

Заразениот со кој бугарскиот претседател бил во контакт е новиот началник на ВВС на Бугарија, генерал Димитар Петров.

Последниот јавен настан каде беа присутни Радев и генерал Петров беше во петокот на празникот на ВВС на таа држава. На настанот беше присутен и министерот за одбрана на Бугарија, Красимир Каракачанов.

Прочитајте и...  Mорето од бројки во децимали крие тони канцерогени загадувачи

Поврзани вести

Трамп: Испораката на вакцините против коронавирусот почнува следната недела

Слободен печат

Мицкоски најави: ВМРО-ДПМНЕ ќе достави предлог за доверба на Владата во Собранието

Слободен печат

Меркел: Граѓаните да бидат трпеливи, се гледа светлината на крајот на тунелот

Слободен печат

Експерт на СЗО: Животот на кој што бевме навикнати пред пандемијата е реален повторно

Слободен печат

ВИДЕО | Путин: Избегната е еколошка катастрофа, но се уште е рано за опуштање

Слободен печат

Племињата креваат глас: Вратете ни ја земјата!

Остави Коментар

MacedonianAlbanianBulgarian