Бугарин сакал да влезе во земјава со фалсификуван Зелен картон

Вчера утро на граничниот премин „Деве Баир“, при контрола на документи, бугарскиот државјанин И.Б.Т.(48) кој управувал камион „МАН“ со бугарски национални ознаки приложил меѓународната зелена карта за осигурување за која по проверката е утврдено дека е фалсификувана. Странецот е приведен и предаден на полициските службеници од полициската станица во Крива Паланка за понатамошна постапка.

Прочитајте и...  Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Прочитај повеќе

Пожар на клиниката за Инфектологија

Слободен печат

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Остави Коментар

2 × 5 =

Прочитај повеќе

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат