6 C
Скопје

Бугарија осамена и осудена, се правда дека ветото не било вето

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Бугарските ставови се навредливи, блокадата е неправда – Бугарија осамена и осудена, се правда дека ветото не било вето

– САД за состојбите на Западен Балкан – Националистички или историски забелешки не смеат да бидат пречка за евроинтеграциите

– Многу неодговорени прашања за имунизацијата за ковид-19

– Матурски испит сепак ќе има – Ќе се избира меѓу три вида матура и 10 изборни предмети

– Пензионерите најзагрижени дали ќе може да ги искористат владините 6.000 денари

– За администрацијата догодина ќе се потрошат 20 милиони евра повеќе од годинава

– Град Скопје – За пет денари поскапо паркирање од час, двојно повисоко на месечно ниво

Прочитајте и...  Новороденче од Крагуевац поврзано на респиратор поради коронавирус

– Зоолошка градина – Скопјани напролет ќе ги видат диносаурусите

– Кина го претстави својот супермоќен квантен компјутер

– Во овој број редовниот прилог Плато со колумни и коментари Мирослав Грчев,  Ненад Јовановиќ, Срѓан Ивановиќ, Бошко Јакшиќ, Снежана Димитровска, Жанета Скерлев…

– Во овој број не пропуштајте го и специјалниот додаток за филмската уметност

Поврзани вести

Псаки: Администрацијата на Бајден засилено спроведува активности за спречување на оруженото насилство

Слободен печат

Бремените жени во Велика Британија ги советуваат да се вакцинираат со вакцините на „Фајзер“ или „Модерна“

Слободен печат

Земјотрес од 4.2 степени регистриран во Јадранско море

Слободен печат

Ивановска: Генералниот секретаријат и за нас набави клими, но имаше дузина барања за тоа

Слободен печат

Советодавниот одбор на ЦДЦ на 23 април ќе одлучува дали да ја продолжи паузата за вакцината на „Џонсон и Џонсон“

Слободен печат

Тасева: Владата требаше да го разреши Рашковски, а не да чека да си поднесе оставка

Слободен печат

Остави Коментар