Бугарија: Нови 292 случаи со Ковид-19 во последните 24 часа

Во болниците низ земјата има 516 пациенти, од кои 32 се на интензивна нега.

Во последните 24 часа во Бугарија се регистрирани 292 нови случаи на коронавирус од 4.540 тестирани, а пет лица починаа.

Според Центарот за информации за коронавирусот, оздравеле 79 пациенти.

Во болниците низ земјата има 516 пациенти, од кои 32 се на интензивна нега.

Од почетокот на пандемијата, во Бугарија се заразени 6.964 луѓе, а во моментов има 3.389 активни случаи. Досега вкупно починале 267 лица.

Прочитајте и...  Албанија екстрадира во Германија Таџикистанец баран со меѓународна потерница поради тероризам

Прочитај повеќе

Вучиќ ќе избира меѓу четворица кандидати за нов српски премиер

Слободен печат

Ново промотивно видео за кое ја претставува земјава како врвна дестинација (ВИДЕО)

Слободен печат

Во исчекување на протоколите, МОН објави прирачник за чистење на училиштата

Слободен печат

Од почетокот на кризата околу 20.000 луѓе загубиле работа: Работодавачи делат откази и на хронично болни лица

Се урна понтонски мост при воена вежба во Русија, повредени 18 лица

Слободен печат

Цивил со осуда против насилството и делата од омраза

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Едно лице обвинето за недозволено поседување оружје и муниција во Скопје

Слободен печат

„Букинг“ отпушта 4.000 вработени

Слободен печат

СДСМ и понуди на ДПА да биде дел од владината коалиција

Слободен печат

Семејството на Рајко Дујмиќ од „Нови фосили“ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Слободен печат

Пад на приходите на „Дизни“ за 42 отсто

Слободен печат

Букинг ќе отпушти повеќе од 4.000 вработени

Слободе печат