Буфон и Кјелини остануваат верни на „Старата дама“

Џанлуиџи Буфон и Џорџо Кјелини и следната сезона ќе го носат дресот на Јувентус, потврдено е од торинскиот клуб.

Легендарниот голман и искусниот одбранбен играч ги продолжија своите договори кои ќе траат до лето 2021 година.

Буфон во јануари ќе наполни 43 години, првпат во дресот на „Старата дама“ беше во 2001 година.

За Јуве играше до 2018 кога се пресели во редовите на ПСЖ, а се врати во Италија после само една сезона во Париз.

Кјелини во август полни 36 години, а во Јувентус е од 2005 година.

Прочитајте и...  Ибрахимовиќ се потсетува на времето во Јувентус: Доколку тоа и го направија на првата ѕвезда, мене ќе ме убијат

Прочитај повеќе

Македонецот блеска за Џенова: Пандев во тимот на колото во Серија А! (ФОТО)

Слободен печат

Роналдо во обид да го надмине рекордот на Шевченко

Слободен печат

Барса го промовираше дресот за сезоната 2020/21! (ФОТО)

Слободен печат

Потврдена доживотната суспензија на Карим поради сексуална злоупотреба на фудбалерки!

Слободен печат

На денешен ден Ѓоковиќ по петти пат го освои „Вимблдон“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Сити ја слави одлуката на ЦАС со 170 милиони евра за летни трансфери!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Сите во ФК Шкендија негативни на Ковид-19

Слободен печат

Иџе: За жал, нема да учествувам на трката во Италија!

Слободен печат

Клоп и Мурињо удрија по Сити: Срамота, ова е лош ден за фудбалот

Слободен печат

НБА играчите збеснаа во карантин: Се натпреваруваат кој побрзо ќе испие пиво

Слободен печат

Каква легенда: Клоп му одговори на „ѕверот“ од Викомб

Слободен печат

Кои екипи се најголеми корона губитници?

Слободен печат