Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Чуварот на мрежата на „Старата дама“ досега беше на делба на првото место со екс играчот на Милан, Паоло Малдини.

Легендарниот голман на Јувентус, Џанлуиџи Буфон денеска го надмина рекордот поради кој минатото лето и се врати во италијанскиот фудбал.

Џиџи Буфон застана на голот против Торино и тоа му е 648 натпревар во Серија А.

До овој рекорд дојде со своите 42 години, пет месеци и шест дена.

Прочитајте и...  Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Атлетико во проблеми пред ЛШ: Двајца позитивни на коронавирус!

Слободен печат

Можните ривали на Шкендија, Шкупи и Ренова во Лига Европа

Слободен печат

Пандев и Џенова следната сезона со нов тренер!?

Слободен печат

Дури 10 играчи пред разделба со „Старата дама“!?

Слободен печат

Халеп се двоуми дали да игра на „УС Опен“!

Слободен печат

1МФЛ: Мирољубиво на Чаир, Силекс ја „торпедираше“ Беласица!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Вилијан го напушти Челси, следува трансфер во Арсенал!

Слободен печат

Ферстапен најдобар на 70 роденден на Формула 1 (ВИДЕО)

Слободен печат

Димитровски: Карабах е фаворит, но се игра еден натпревар и сè е можно!

Мото ГП: Историски триумф на Биндер во Брно

Слободен печат

Левандовски на четири гола од рекордот на Роналдо

Слободен печат

Деркоски и Констандиновска победници на Крушевскиот пливачки маратон

Слободен печат