Бучковски: „Тенковски делови“ беше нарачан кога Маневски воспоставија систем на награди

Поранешниот премиер и министер за одбрана, Владо Бучковски во вечерашното издание на „Само интервју“ обвини дека судскиот случај „Тенковски делови“ бил нарачан во време кога Михајло и Филимена Маневски воспоставиле систем на награди.

– Сите судии и обвинители кои беа послушни беа наградени со повисоки функции, а другите беа разрешувани, рече Бучковски.

Случајот „Тенковски делови“ во кој беше обвинет Бучковски застаре на рочиштето одржано пред две недели.

Прочитајте и...  Алијанса за Албанците и Алтернатива: Не преговараме за учество во Влада

Прочитај повеќе

Руски јутјубер уапсен за оддавање на државни тајни, ќе остане во притвор до октомври

Слободен печат

Потресни сведочења од притворените на протестите во Минск: Не соблекуваа голи, не тепаа и не мачеа, жените врескаа (ВИДЕО+ФОТО)

Слободен печат

Глетка која го запира здивот: Над 300 делфини забележани во Калифорнија

Слободен печат

Иран ја осуди популарната двојка на 16 години затвор и камшикување поради објави на Инстаграм

Слободен печат

Груби: Сè уште не е постигнат договор помеѓу СДСМ и ДУИ, албанската опозиција шири лажни вести

Слободен печат

Германија ќе ја прогласи Шпанија за ризично подрачје поради коронавирусот

Слободен печат

1 comment

НЕВЕН ГНЕВЕН 30/11/2019 - 07:05 at 07:05

Ај не прави се дека си поштен, се офајди и тоа многу. Куртули со влечкање на предметот низ судот, а сега се чаламиш. Каков професор си ти? Што има да им кажеш на студентите? Затоа имаме „јаки“ стручњаци и кадри.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Матоши: Не се укинуваат тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

Миа Агенција

Пандемијата го крена рејтингот на Болсонаро

Слободен печат

Наумовска: Очекуваме дека рокот за отпочнување на учебната година ќе биде пролонгиран

Слободен печат

Шасивари: Доделувањето на мандатот е нов политички преседан, Пендаровски доби функција која ја има само Макрон

Слободен печат

Протест во Скопје против поскапувањето на струјата: Не смееме да го дозволиме овој удар на нашиот грб!

Слободен печат

Радев: Ако има оставки и предвремени избори може да се зборува за промена на Уставот на Бугарија и иднината

Слободен печат