10 C
Скопје

Бучковски испратен во невозможна мисија во Софија

Во најновиот број на Слободен печат читајте:

– Бучковски испратен во невозможна мисија во Софија – Со Каракачанов може да се преговара колку со Златна зора!

– Нема да биде лесен патот до „државјанството со сведоци“ – Предлогот на Алијансата на Албанците ќе мора да трпи измени

– Нова надеж за лекувањето на болните од ковид – „Ивермектинот“ стигна, ќе му се утврди цената, па ќе се пушти во аптеките

– Граѓаните ќе немаат избор – Македонија ќе ја добие само вакцината на „Фајзер“?

– Помош за плати нема да има за јануари, стопанствениците се бунат

– Природното и културно наследство на Охрид е во опасност поради дивоградбите, заклучи УНЕСКО

Прочитајте и...  Паднаа пресудите за случајот „Трезор“: Мијалков доби осумгодишна казна затвор

– Конгресот на САД брза да го отповика непресметливиот претседател Доналд Трамп

– Во овој број на Слободен печат не пропуштајте го и редовниот неделен прилог Женски печат, со интересни содржини, интервјуа, разговори..

Поврзани вести

Запленета рекордна количина дрога на хрватско пристаниште: Околу 500 килограми кокаин скриени во контејнер со банани

Слободен печат

Богатството на Џек Ма се зголеми за 2,3 милијарди долари за само еден ден

Слободен печат

Силен земјотрес од 5,2 степени регистриран кај грчките острови Нисирос и Кос

Слободен печат

Инцидент „тежок“ 916 милиони долари: Властите на Суецкиот канал бараат од сопственикот на бродот да ја плати оштетата

Слободен печат

Кривична пријава за насилство врз дете во Кочани

Слободен печат

СЗО: Бројот на заразени во последните 24 часа се зголеми за повеќе од 567.000

Слободен печат

Остави Коментар